Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ANKARA CHP GENEL MERKEZİNDE ‘ERDOĞAN DİNÇEL’ SESLERİ

Türkiye, 31 Mart 2024’te

Türkiye, 31 Mart 2024’te yerel seçimler için sandık başına gidecek. Seçimlere, 72 gün kala siyasi partilerde aday belirleme mesaisi devam ediyor. CHP İstanbul, Ankara, Mersin, Adana, Aydın, Eskişehir gibi büyükşehirlerin de aralarında bulunduğu 595 seçim çevresinde adaylarını belirlerken Karabük dahil bir çok İlde aday ismini resmi olarak açıklamadı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi, önümüzde ki hafta başı aday açıklamasını yapacak.  Karabük için 3 aday adayı ismi belirlenirken 3 isim üzerinden İsmail Yalav isminin ağır bastığı ve Genel merkeze bildirildiği iddia edilirken geçtiğimiz akşam Yalav ile de parti Yöneticileri bir toplantı düzenleyerek durum değerlendirmesi yaptı.

Ankara kulislerinde ise “CHP Parti Meclisi bu hafta toplanmayacak, aday açıklamayacak. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ise, aday belirleme çalışmalarına Genel Merkez’de devam edecek, illerden gelen anketler masaya yatırılacağı konuşulurken yine Karabük’te 3 aday ismi yanı sıra Av Erdoğan Dinçel isminin de masada olduğu iddia edildi.

AV ERDOĞAN DİNÇEL’İN  İSMİDE MASADA

Ankara CHP kulislerine göre Karabük CHP si 3 aday adayı ismi belirledi. Ancak parti tabanından sol kökenli bir aday arayışı için Av Erdoğan Dinçel’inde isminin masada olduğunu belirtmesi gündeme bomba gibi düştü. 

Öte yandan Aday adayı Bayram Karadağ’ın Genel Merkez de ve Zonguldak’da adaylığının kabulü için yaptığı çalışmalar olduğuna değinen partililer, mevcut İl İlçe Yöneticilerinin ve CHP Milletvekilinin görüşlerinin alındığını,  bu doğrultuda pazartesi aday isminin resmileşeceğini belirtmeleri dikkat çekiyor.

Aynı kaynaklar Av Erdoğan Dinçel’in de isminin 3 aday adayı yanında değerlendirmeye alınacağını belirtmesi dikkatleri çekerken, Av Erdoğan Dinçel  yakın çalışma arkadaşlarına ” Ben partili arkadaşlarım ile daha önce de konuştum, sizden duyuyorum böyle bir çalışma olduğunu” şeklinde ifadeleri olduğu belirtildi.