DİL DEVRİMİ

HABER MERKEZİ

“Anketlerde 55’i aştı ‘Evet’ oyları oranı”

Son Güncelleme : 30 Mart 2017 - 16:51

 

Şahin, “Vatandaşın Kafasını Karıştırma Amaçlı

Ortada Birçok Yalan Yanlış Bilgiler Dolaşıyor”

Karabük’ün Eskipazar ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Şahin, halk oylamasına ilişkin vatandaşın kafasını karıştırma amaçlı ortada birçok yalan yanlış bilgilerin dolaştığını söyledi.

CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu’nun muhtarlara, “Sayın muhtarım, tüm yetkilerin devredildiği partili, taraflı bir Cumhurbaşkanı bir kararnameyle köy, mahalle, ilçe ve illeri birleştirme hatta bölgesel yönetim kurma hakkına sahip olacak. Cumhuriyetin ve demokrasinin en önemli kazanımlarından en kutsal, temsil ve hizmet bakımından önemli olan muhtarlık kurumunu ‘Hayır’ diyerek koruyabilirsin.” diye mesaj attığını bildiren Şahin, şöyle devam etti:

“Bu mesajı atan arkadaşı tanıyorum ben. Daha çok referandum çalışmaları kapsamında girdiği bir kahvehanede, ‘evet’ oyu vereceğini söyleyen vatandaşa tokat atmasıyla bilinen birisi. Basında yer aldı. Yani mesajda demek istiyor ki ‘bu anayasa değişikliği geçerse muhtarlıklarınız falan kapatılacak.’ Ben hukukçuyum, TBMM başkanlığı yaptım, anayasa değişikliğini bu mesaj üzerine gözden kaçan bir şey mi var diye tekrar tekrar inceledim. Bununla ilgili bir tek kelime bile yok. Cumhurbaşkanının üst düzey yani müsteşar ve genel müdürleri atama yetkisi var. Muhtarlar seçimle gelir. Seçimle gelen birisini siz görevden nasıl alırsınız.? 18 maddelik anayasa değişikliğinde buna imkan sağlayacak hiç bir kelime yok. Ama yalan yanlış ifadelerle sizleri ‘acaba nasıl kandırabiliriz’ diye düşünüyorlar.”,

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da “Muhtarlarım sizi görevden alır bu Cumhurbaşkanı” dediğini hatırlatan Şahin, böyle bir yasal düzenlemenin olmadığını, bunu söylemelerinin amacının “Acaba ‘Hayır’ oylarını nasıl ‘Evet’ oylarının önüne geçirebiliriz.” olduğunu kaydetti.

“Anketlerde 55’i aştı ‘Evet’ oyları oranı”

Kılıçdaroğlu’nun “Ben Sayın Başbakanın makamını, koltuğunu korumak için çalışıyorum” dediğinden ve Başbakan Binali Yıldırım’ında buna birçok defa ,”Bu ülke için bir değil bin Ali feda olsun. Benim makam ve mevkide gözüm yok. Türkiye için bu sistemin faydalı olacağına inanıyoruz. Benim mevcudiyetimin hiç bir önemi yoktur.” şeklinde cevap verdiğini aktaran Şahin, konuşmasını şu sözleriyle sürdürdü:

“Bakın, ‘Ben Sayın Başbakanın koltuğunu korumak için ‘Hayır’a çalışıyorum’ diyen Kılıçdaroğlu’nun aslında kendi koltuğunu korumak için çalıştığını itiraf etmiş oluyor. Çünkü aslında kendi koltuğu bu referandumda ‘Evet’ çıkarsa tehlikeye girecek. Şöyle bir atasözü vardır. ‘Kendisi muhtacı himmet bir dede. Nerede kaldı ki gayrıya himmet ede.’ atasözü vardır. Şimdi kendisinin koltuğu tehlikede. Eğer bu referandumda ‘Evet’ çıkarsa, ki en son yapılan anketlerde 55’i aştı ‘Evet’ oyları oranı, yüzde 60’ları aşacağına da inanıyorum. Bizim ‘Evet’ çıkması konusunda hiç bir endişemiz yok.”

 “Kılıçdaroğlu’nu başarısız görüyorlar”

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin ve Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’nun bireysel olarak ülkeyi gezdiğini ve “Hayır” oyu için çalıştığını, aslında amaçlarının o olmadığını savunan Şahin, “Her ikisi de CHP Genel Başkanlığına oynuyor. 16 Nisan’dan sonra eğer sandıktan ‘Evet’ çıkarsa CHP’de bir genel başkanlık sorunu ortaya çıkacak. Muharrem İnce, ‘bu referandumda 6 defa yendiği CHP yönetimini Recep Tayyip Erdoğan 7’inci defa yenecek.’ diyor. 7. defa yenilen bir genel başkan o koltukta uzun süre oturamaz. Sayın Kılıçdaroğlu’nun yüreğine bu ateş düştü. Yerine talip olanlarda sanki genel başkanmış gibi Kılıçdaroğlu ile değil kendileri müstakil programlar yapıyor.  Feyzioğlu’da müstakil programlar yapıyor. Amaçları, bu yönetimi başarısız görüyorlar,  Kılıçdaroğlu’nu başarısız görüyorlar ve yerlerine talipler.” sözlerini dile getirdi.

Eskipazar’da muhtarlar ile düzenlenen toplantıya Şahin’in yanında AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Eskipazar Belediye Başkanı Dursun Baş, AK Parti Eskipazar İlçe Başkanı Hasan Sevdalı, AK Parti Eskipazar Meclis Üyeleri, İl ve İlçe teşkilat kademeleri ile çok sayıda muhtar katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.