Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ANNELERİMİZİN GÜNÜ… PROTOKOL MESAJLARI…

Karabük Valisi Mustafa Yavuz’un

Karabük Valisi Mustafa Yavuz’un Anneler günü mesajı

“Sevgi, fedakârlık, sabır ve şefkatle donanmış, yaşamın en büyük mucizesi olan, herkesin yerini tutabilen; ama kimsenin onun yerini tutması mümkün olmayan tüm kıymetli annelerimizin “Anneler Günü” kutlu olsun.

Bu özel günü sadece, annelere teşekkür etme günü olarak değil; aynı zamanda onların kutsallığını kutlama ve hatırlama günü olarak nitelendiriyoruz.

Çünkü;

 Anneler, sonsuz sevgi ve merhametleriyle bizleri kucaklayan, ayakları altına cennet serilendir.

Anneler, bir evin en sıcak köşelerini dolduran, sevgi ve şefkatin sembolüdür.

Anneler, hayatın anlamını keşfettiğimiz ilk rehberlerimiz, güçlü kollarında sığındığımız en güvenli limanlarımızdır.

Anneler, koşulsuz sevgisiyle biyolojik bağı olmadan da anne olabilen, içimizdeki karamsarlığı dağıtan ilham kaynağıdır.

Anneler, sınırsız özveri ve fedakârlıklarıyla, aslında her şeyin hep bir fazlasıdır.

Hiçbir sözün ve hiçbir vasfın onları tanımlamaya yetmeyeceğini biliyor; bu özel gün vesilesiyle, kelimelerle ifade edilemeyecek kadar değerli ve benzersiz annelerimizin, mutlu aile, sağlıklı toplum ve güçlü bir milletin temelini oluşturduğunu gür bir sesle vurguluyoruz.

 Bu duygu ve düşüncelerle; vatanımızın birliği ve bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin emaneti annelerimiz başta olmak üzere, baş tacımız değerli annelerimizin ve kalbinde anne şefkati taşıyan tüm annelerimizin Anneler Günü’nü gönülden tebrik ediyorum.

Ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi, rahmet ve minnetle yâd ediyorum.”

Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya Anneler Günü mesajı

“Annelerimiz sadece ailesini değil, bütün toplumu sevgiyle yoğuran, özenle yetiştirdikleri çocuklarıyla geleceğimizi şekillendiren en değerli varlıklarımızdır. diyen Belediye Başkanımız Özkan Çetinkaya mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bizleri sevgi, şefkat ve ilgiyle büyüten annelerimiz, aynı zamanda ilk öğretmenlerimizdir.

Bizler de en değerli varlıklarımız annelerimize sonsuz sevgi, saygı duyarak onların her zaman yanında olmalı, hak ettikleri ilgi ve sevgiyi yılın bir günü değil her zaman göstermeliyiz.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa(sav) “Cennet annelerin ayakları altındadır” buyurmakta ve anneliğin önemine vurgu yapmaktadır. Bu sebeple annelik gibi kutsal bir vazifeyi yerine getiren annelerimiz her zaman başımızın tacıdır.

Bu duygularla, hayatımız boyunca bize güven ve destek veren, geleceğe umutla bakmamızı sağlayan tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelere sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum” 

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse’nin Anneler Günü Mesajı

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse Anneler Günü için bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Köse mesajında; “Anneler, evlatlarının mutluluğu için her türlü fedakarlığı yapacak kadar güçlü ve kahraman kadınlardır” dedi.

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse yayımladığı mesajın tamamında şu ifadelere yer verdi;

“Bu özel gün vesilesiyle size seslenmek, duygularımı anlatmak için kelimeler bulmak gerçekten zor. Anneler günü sadece bir gün değil, her gün yaşadığımız sevgi ve minnet duygularını ifade etmenin özel bir fırsatıdır. Sizler, hayatımızın her anında bize rehberlik eden, sevgi dolu kucaklarınızla bizi sarıp sarmalayan, yüreklerindeki sevgiyle bize güç veren kadınsınız.

Anneler, yaşamımızın en kıymetli hazineleridir. Her biriniz, sabrınız, fedakarlığınız ve sevginizle bize örnek oluyorsunuz. Sizler, evlatlarınızın mutluluğu için her türlü fedakarlığı yapacak kadar güçlü ve kahraman kadınlarsınız. Sizler, toplumun temel direklerisiniz ve bizleri hayata hazırlayan en büyük destekçilerimizsiniz.

Bugün, siz değerli annelerimizi anmak ve minnettarlığımızı ifade etmek için bir gün değil, her gün olduğu gibi, içimizdeki sevgi ve şükran duygularını ifade etme fırsatını buluyoruz. Sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunarken, bu özel gününüzü en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yaşam diliyorum.”

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’ın Anneler Günü Mesajı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Anneler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Anneler Günü vesilesiyle yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Annelerin, anne adaylarının ve yüreğinde annelik duygusu barındıran kadınlarımızın anneler gününü kutlar, sağlıklı, huzurlu ve mutluluk dolu günler dilerim”

Karabük AK Parti İl Başkanlığının ANNELER GÜNÜ Mesajı

“GAZZE’DE ANNE OLMAK’’

Kıymetli basın mensupları, sevgili yol arkadaşlarımız basın açıklamamıza hoş geldiniz.

Pazar günü anneler günü. Günlerdir her yerde tatlı bir telaş yaşanıyor. anneler günü öksüzlerin ve evladını kaybeden annelerin de ağır imtihanı… fakat bir yandan da dünyanın orta yerinde, yanı başımızda Filistin’de, Gazze’de, Refah’ta yaşanan soykırım nedeniyle anne olmak hiç bu kadar zor olmamıştı…

Biz bugün okuldan gelecek çocuklarımızı, Gazzeli anneler ise çocuklarına verecek bir lokma ekmeği bekliyor.

Bizler karışmasın diye çocuklarımızın defterlerine, kitaplarına isim yazarken, Gazzeli anneler ise cesetleri teşhis edilebilsin diye çocuklarının kollarına isim yazıyor.

Bir kadın, bir anne olarak çok net ifade ediyorum: her can tek, her can biricik ve “bir cana kıyan tüm insanlığa kıymış gibidir”.

Filistin Sağlık Bakanlığının 5 Mayıs’ta yaptığı açıklamaya göre;

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 34 bin 683 kişi öldü, 78 bin 18 kişi yaralandı.

birleşmiş milletler kadın biriminin raporuna göre Gazze’de 9 bin kadın öldü. Günde ortalama 63 kadın hâlâ ölüyor ve bunların 37’si ise anne.

Kayıp ve akıbeti bilinmeyen kadınların sayısı 2 bin 100,

Peki ya sağ kalan ve yaşam savaşını sürdürmeye, çocukları için hayata tutunmaya çalışan kadınlar, anneler!

Filistin’de sağlık sisteminin çökmesi nedeniyle yaklaşık 60 bin hamile kadın risk altında. her gün 180 anne ölümle burun buruna doğum yapıyor.

Ne diyordu gazzeli anne? “ben 6 çocuk doğurmakla yükümlüyüm. çünkü 2’sini israil öldürücek, 2’si eve ekmek getirmek için çalışacak, 2’si de okusun ki ülke için işe yarasın.”

Ya anne olduğunu göremeden, karnında bebeği ile ölen kadınlar, ölen annesinin bedeninden ameliyatla alınan bebekler…

Zor şartlar, ölümle burun buruna yaşamak ve yetersiz beslenme nedeniyle erken doğum yapan, sütü kesilen anneler…

Gazze’deki her 5 kadından 4’ü, aile bireylerinden en az birinin üst üste iki öğün yiyemediğini ifade ediyor. Çocuklar, annelerinin gözü önünde eriyor.

Cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan’ın birleşmiş milletler ve pek çok uluslararası platformda haykırdığı gibi “savaşın da bir ahlakı, hukuku vardır. Sivillerin hedef alındığı saldırıyı haklı gösterecek tek bir neden dahi olamaz.”

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Hanımefendi’nin çocuk ve kadınlar başta olmak üzere sivilleri korumak için yaptığı pek çok girişim tüm dünyaya örnek oluyor.

Hamas’ın ateşkes masasına oturmayı kabul etmesi gelecek için bir umuttur. Ancak çağrıya rağmen özellikle Gazze ve Refah’ta artarak devam eden saldırılar İsrail’in niyetini ortaya koymuştur.

Biz anneler olarak yine de İsrail’e bir kez daha çağrıda bulunuyoruz; ateşkes için bir adım bekliyoruz.

İsrailli yetkililere soruyorum: Vaad edilmiş topraklar hedefinizi, hayattan kopardığınız annelerin ve çocukların bedenleri üzerine mi inşa edeceksiniz?

Bizler bugün AK Parti ….…… il kadın kolları başkanlığı, teşkilatlarımız, kadın milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri olarak buradayız. Şu anda 81 ilde ak partili kadınlar olarak Gazzeli anneler için dimdik ayaktayız.

2 çocuğu şehit edilen gazzeli kadın soruyor ya “hasan ve bera’nın suçları neydi? ne günah işlediler?”

İşte o anneler için soruyoruz.

Yaşamayacağını bile bile çocuk doğuran Gazzeli anneler için SUSMUYORUZ!

Yaşanan tüm zulme, acıya rağmen… eşini, evladını, ailesini kaybetmesine rağmen çocukları için, ülkesi için dimdik ayakta duran Filistinli anneler, er ya da geç kazanacak. Anneler bitmeden bu direniş bitmez.

Ve kalbi Gazzeli anneler için çarpan kadınlar olarak haykırıyoruz:

Bu zulüm daha ne kadar sürecek?

Yeter artık israil, kanlı ellerini sivillerin, annelerin, çocukların üzerinden çek!

Web Tasarım & SEO: Best4SEO