ATATÜRK’Ü ANLAMAK VE ANLATMAK

Son Güncelleme : 08 Kasım 2019 - 12:55

Büyük Önder ATATÜRK’Ü ölümünün 81.yılında saygı ile anıyoruz.

Bağımsız, çağdaş, laik ve özgür Türkiye’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk tüm yurtta özlemle anılacak. 09.05’te hayat bir kez daha duracak.

Anıtkabir ve Dolmabahçe yine yurttaş akınına uğrayacak.

Resmi törenlerin ardından tüm yurtta anma etkinlikleri düzenlenecek.

Binlerce kişi Anıtkabir’i ziyaret edecek ve Atasına olan içten sevgi ve saygısını gösterecek, ona bağlılığını bir kez daha kanıtlayacaktır.


Her yıl Anıtkabir’e olan ziyaretçi sayısı hissedilir bir şekilde artmaktadır.

Anıtkabir’i ziyaret, bazılarının söylediği gibi bir zorlama olarak değil, “ onun koyduğu hedeflere uyulacağını göstererek gönüllü olarak yapılmaktadır.”


Bunun önüne geçmek mümkün değildir. Bu akım devam etmektedir. Ve edecektir.

Ziyaretçi sayılarındaki artış bize, Atatürk’e ve devrimlerine karşı hareketler sürdükçe Türk ulusunun Atasına daha çok sahip çıktığını göstermektedir.

Ancak Türk Ulusu bununla da yetinmeyecek, yaşamı boyunca onun izinde yürüyeceğini her koşulda onu unutturmak isteyenlere karşın tekrar edecektir.

Bir öğretmen olarak şu soruları hep kendime sorarım. “Acaba ben ve Türk Ulusu gerçekte Atatürk’e karşı görevimizi yapabildik mi, onun çağdaşlık ve uygarlık yolunda gösterdiği hedefleri gerçekleştirebildik mi, bunun için onu iyice anlayabildik ve anlatabildik mi?”

Bu sorulara olumlu yanıt vermek zor. Çünkü Atatürk’ü gerçekten anlayamadık ve daha önemlisi anlatamadık.

Bu gün elimizde fırsatlar var. Bugünkü iletişim teknolojisi buna müsaittir. Atatürk’ü anlamak ve anlatmak yönünde bir seferberlik ilan edilmeli ve hepimiz bunun takipçisi olmalıyız.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ONUN IŞIĞIYLA EBEDİYEN YAŞAYACAKTIR.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.