Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Avrupa İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonasının tanıtım toplantısı yapıldı

Karabük’te 11-22 Temmuz tarihleri

Karabük’te 11-22 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 11. Avrupa İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonasında 6 ülkeden 11 takım mücadele edecek.

11. Avrupa İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonasının tanıtım toplantısı Soğuksu Yurdu’nda düzenlendi.

Toplantıda konuşan Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu (TİESF) Başkanı Kerim Vural, “Karabük için bir ilk olan İşitme Engelliler Avrupa Voleybol Şampiyonası’nın spor altyapısı konaklama imkanları tarihi ve turistik mekanları ile misafirperver Karabük halkı için bundan sonra da çokça uluslararası şampiyonalar almasına vesile olmasını temenni ediyorum. Biz ilkini yapmış olduk inşallah bundan sonra Karabük ilimizde çokça Avrupa ve dünya şampiyonaları gerçekleşir” dedi.

Şampiyonaya katılan ülkelerle ilgili bilgi veren Vural, “İtalya, Fransa, Polonya, Ukrayna, Bulgaristan ve Türkiye’den 11 takımın mücadele edeceği ve seyrine doyum olmayan kıyasıya maçların oynanacağı Avrupa Voleybol Şampiyonası’na bütün Karabük halkını buradan sizler aracılığıyla izlemeye davet ediyorum. Avrupa Voleybol Şampiyonası Karabük ilimizin ve ülkemizin tanıtımına katkı sunmasını temenni ediyor ve şampiyonasının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Uluslararası bir organizasyonu ilimizde yapmanın heyecanı içinde olduğunu ifade eden İl Müdürümüz Coşkun Güven, “Özellikle pandemi sürecinde İşitme Engelliler Spor Federasyonumuzun birçok branşını Karabük’te yapması bizler de katkı sağlamaya çalıştık. Bunun karşılığı olarak da ya da bizim bu organizasyonlarımıza vermiş olduğumuz desteği görerek de başkanımızın liderliğinde yönetim kurulu üyelerimizin de teklifiyle İşitme Engelliler 11. Avrupa Şampiyonası’nın ilimizde yapılmasına Belçika’da karara varıldı. Öncelikle ben bu desteği verdiklerinden dolayı başkanımız ve yönetim kurulu üyelerine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.