Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BAKAN AÇIKLADI , ” KARABÜK CEVİZ EYLEM PLANI” İÇİNDE

    Orman ve

 

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu,Karabük’e geldi.

 

 

 

 

KARABÜK ” CEVİZ EYLEM PLANI” İÇİNDE 

 

 
Bakan EROĞLU’NU Valilik Makamında Karabük Valisi İzzettin KÜÇÜK, Kalkınma Bakan Yrd.Mehmet CEYLAN, Karabük Milletvekili Osman KAHVECi  Orman Genel Müdürü İbrahim Çiftçi Karşıladılar.
IMG_5836Bakan Eroğlu Valilik Makamın da ise Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili M.ALİ ŞAHİN beyle görüştü.

Burada yaptığı ilk açıklamada “Türkiye’de ‘1000 Günde 1000 Gölet’ sloganıyla GÖLSU Projesi seferberliğini başlattık. Bu, çılgın bir proje” diyen Eroğlu daha sonra Soğuksu mahallesine geçildi.
Karabük’ün çok özel bir kent olduğunu ve bu kente kendisini yakın hissettiğini Karabük’e 57 milyon lira tutarındaki 17 projenin müjdesini vermek için geldiğini söyledi.

 

IMG_5977

Eroğlu, “Karabük’e 57 Milyonluk yatırım sağınağı yapıldığına işaret çekerek,13 milyon lira tutarındaki 8 tesisin açılış ve temel atma törenini yapacağız. Bakanlık tarafından kentte son 10,5 yılda 95 milyon lira yatırım yapıldı. Karabük il merkezi ve Safranbolu ilçesinde yılda 32 milyon metreküp içme suyu temin edildi. 12 dere ıslahı tesisiyle de 12 yerleşim yeri taşkınlardan korundu. Karabük genelinde 18 milyon fidan dikildi. 51 okul bahçesinde ve 30 köyün mezarlığına çalışma yapıldı. 20 mesire yeri, 3 şehir ve 1 bal ormanı kuruldu” dedi.
Gölet ve sulama çok önemli. Türkiye’de ‘1000 Günde 1000 Gölet’ sloganıyla ‘GÖLSU Projesi’ seferberliğini başlattık. Bu, çılgın bir proje. Bu göletlerden Karabük’te 16 tane olacak. Karabük, orman bakımından Türkiye’nin en iyisi. Bu nedenle Karabük’e ‘bakanlığımızın ili’ diyoruz. diyen Bakan EROĞLU ; ” Karabük’te köylülerimize gelir getirmesi için ‘ceviz eylem planı’ kapsamında çalışmalar başlattık. Köyün bir arazisine ceviz dikip, 3 yıl bakımını yaparak 49 yıllığına köylülerimize veriyoruz. Herkesin cevizi belli. Bu proje, çok faydalı oldu ve çok yol kat ettik.Hükümet olarak göreve geldikten sonra unutulan bir kent olan Karabük’ün kaderini değiştirdik, kentin her alanda çok önemli yatırımlar aldığını söylyoruz artık,” şeklinde konuşmalar yaptı.

Bakan EROĞLU daha sonra AK PArti İl Başkanlığına geçti.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO