BAKKA VE YEREL BASIN?

Son Güncelleme : 09 Nisan 2021 - 17:08
Semih Gülen
Semih Gülen[email protected]
Karabük Gündem Haber Sitesi ve Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni - Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Karabük Başkanı

Refikimiz Karabük Net Haberin gündeme taşıdığı “FENOMENLER Mİ, YEREL BASIN MI? ” haberi Karabük, Bartın ve Zonguldak basını üzerinde şok yarattı.

Nasıl yaratmasın ki…

BAKKA,KOSGEB yada OSB lerin tanıtım/reklam için yaptığı harcamalar zaman zaman basın kanalı ile kamuoyuna sızdırılıyor.

Sonra ortaya çıkan tablolar bazen memnuniyet yaratıyor bazen mide bulandırıyor.

İşte son bir örnek,

Yerel basının her geçen gün göz ardı edildiği süreçte BAKKA’NIN FONEMENLER projesi tartışılmakta..

BAKKA’NIN yerel basın ile proje üretmemesi de eleştiri konusu olurken FONEMENLER adı altında bir takım ücretler ödemesi kafaları tabi ki karıştırdı..

Umarız makbul ve anlaşılır bir cevap verilir..

Konu neydi ..?

Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinin kalkınması amacıyla kurulan, merkezi Zonguldak’ta bulunan ve kısa adı BAKKA olan Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı üzerinden, Zonguldak Valiliği 7-11 Nisan Turizm Haftası nedeniyle bir tanıtım projesi çerçevesinde İstanbullu ‘ Sosyal Medya Fenomenleri’ 7-11 Nisan arası Zonguldak, Karabük ve Bartın illerini gezmeye başlamasıydı..

Peki bu üç ilin sahip olduğu doğa güzelliklerini, kültürel ve gastronomi değerlerini tanıtmak amacıyla özellikle İnstagram Fenomeni olan bir grup genç tanıtım turları yaparken BAKKA bu tür tanıtım organizasyonlarından bölgeye nasıl bir dönüş bekliyor?  

5-10 genç sosyal medya fenomenini 3-5 günlüğüne geliyor, geziyor, ceplerinden bir kuruş harcamadıkları gibi kucak dolusu parayı alıp gidiyorlar.

Böylesi bir durum ardından bölgeye nasıl bir dönüşü bekleniyor ?

Oysa KARABÜK_ZONGULDAK VE BARTIN  yerel basını senenin 365 günü kendi illeri hakkında tanıtımını gönüllü yapıyor…

Bölgenin sahip olduğu çok sayıda internet medyası başta olmak üzere radyo-tv-gazetelerin çok daha geniş kitlelere ulaştığını hepimiz bilmekteyiz

Bir gazete sahibi olarak şunu net ifade edebilirim ki İNTERNET Medyası gerçekten kendini aştı. Neden bazı konularda bu tür Kurumlar daha araştırmacı daha bilimsel daha objektif araştırma yapmazlar?

Dünya AR-GE üzerinde dururken neden bölgemizde ARAŞTIRMA Geliştirme ile daha rantabl işlere imza atılmaz?

Neden..

Neden?

Karabük, Zonguldak, Bartın Yerel basını bunu mu hakkediyor?

Soru işaretleri ile dolu..?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Raif TOKEL,Kdz.Ereğli Belediyesi Başkanlık Danışmanı 15 Nisan 2021 / 03:08 Cevapla

İlgilisinin Ve Yetkilisinin Dikkatlerine,
“Sosyal Medya Fenomenleri” çağımızın yadsınamaz gerçeği. Bu kişilerle yörenin hizmete açılacak değerleri ile hizmet veren değeri hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlenmeden; “yol haritası” ve “rota” belirlenmeden özcesi envantere dayalı “Turizm Amaçlı İnfo Projesi” kaleme alınmadan; burada şu var”, “şu yerin yemeği ünlü”, “orada şu var” “falanca yer hediyelik eşyasıyla ünlü” gibi sözü anlatımları içeren etkinliklerle “Sosyal Medya Fenomenleri”ni alanda gezdirmenin doğru olmadığı düşüncesindeyim. Raif TOKEL,ÇEKÜL Vakfı Temsilcisi

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.