Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BARTIN 112 ACİL “İNKUM’UNDA KAPALI”

  112 ACİL  ADI

 

112 ACİL  ADI İLE TÜM TÜRKİYE’DE 24 SAAT GÖREV YAPAN SAĞLIK BİRİMİ BARTIN İNKUM’DA BAYRAMIN 3.GÜNÜ TAM GÜN OLMAK ÜZERE 4 GÜN BOYUNCA KAPALI TUTULDU.     BAYRAM TATİLİNİ DİNLENMEK AMACI İLE  KULLANAN VE BARTIN/İNKUM’UNA GİDEN BÖLGE VATANDAŞLARI 15-20 BİN KAPASİTELİ İNKUM’UNA HUCUM EDİNCE  ÖZELLİKLE BAYRAMIN 3-4.GÜNÜ  İZDİHAM YAŞANDI.

 

 

 

 

BARTIN 112 ACİL

“İNKUM’UNDA  KAPALI”

 

 

Bayram tatilini İnkum ve Amasra’da geçirmek isteyen  bölge halkı bayramda adeta tatil eziyeti çekti.

RİP akıntısı ile boğulma olayların sık sık yaşandığı İNKUM’MUNDA  112 ACİL birimi sık sık kapalı tutulurken, özellikle bayramın 3.günü (Cumartesi) tam gün kapalı kaldı.

Olayı Bartın Belediyesi bir zabıt tutarak kayıt altına aldığını bildirirken vatandaşlardan özür diledi.Yoğunluk karşısında tedbirler almaya çalışan Belediye ekiplerinin gayretleri vatandaşları sakinleştirirken kap krizi geçiren bir vatandaşa trafiğin de kapalı oluşu nedeni ile tatilde bulunan doktorlar tarafından müdahale edilmeye çalışıldı.

 

Tüm bu yaşananlara karşın Bartın Sağlık birimleri konuya sessiz kaldı.

BARTIN Valiliği ve Bartın Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğinin konu hakkında bir açıklama yapması beklenirken  Bayramın 3. ve 4. günü 50 bine ulaşan İNKUM’UNDA bir sağlık kurumunun kapalı olması vatandaşları ve turizm amaçlı bölgeye gelenleri üzdü.

Vatandaşlar bir yangın çıksa yollar kapalı, sağlık birimi üstelik 112 acil kapalı, burada sık sık boğulma olayları yaşanabiliyor, yada güneş çarpması,kalp krizleri olayları sık sık olabiliyor 50 bine yakın insanın olduğu bir beldede nasıl sağlık birimleri önlem almaz, nasıl  insan sağlığı ve güvenliği sağlanmaz anlayamadık diyorlar.

 

 

İŞTE ; BRTV YK Üyesi Gazeteci Osman ÇETİNKAYA’nın Görüntüleri ile Trafik..

Web Tasarım & SEO: Best4SEO