Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başbakan’a Özel Hediye Karabük’ten

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu sabah partisinin Genel Merkez binasında Anadolu’nun çeşitli illerinden gelen yerel medya temsilcileri ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Karabük’ten toplantıya katılan Karabük Gazeteciler ve İletişimler Derneği ( KGİD) Üst Kurul Delegesi ve  BRTV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya , Karabük Gündeme toplantı ile ilgili değerlendirme yaptı. 

yer_el

Başbakan Erdoğan’ın  yerel medyanın öneminine değinerek , yerel medyanın demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu  ifade eden Çetinkaya ; ” Sayın Başbakan  güncel konular üzerinde de önemli açıklamalar yaptı, bunlardan önemli olanı  yerel seçimlerden Ak Partinin birinci parti çıkmaması durumunda istifa edeceğini belirtmesi oldu, sonra   aynı çağrıyı CHP ve MHP Genel Başkanlarına da yaptı, ardından  17 Aralık operasyonunu bir darbe girişimi olarak nitelendirdi,  Devlet içinde kümelenmiş ve bir örgütün yargıyı da kullanarak darbe girişiminde bulunduklarını belirtti,  bu girişimin hükumetleri tarafından geri püskürtüldüğünü ve bu darbe girişiminde bulunanların yaptıklarının yanına kar kalmayacağını belirtti”  dedi.

ABDULLAH GÜL İLE SAFRANBOLU FOTOĞRAFI…

KGİD Üst kurul delegesi ve BRTV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya; Ak Parti Genel Merkezi’nde 10.30′da başlayan ve 13.00′e kadar yaklaşık 2.5 saat süren kahvaltılı toplantıda ilimizi temsil eden tek gazeteci olurken,  toplantıda söz alarak  , ülkede 10 yıl içinde çok şeyler değiştiğini, dini siyasete alet ederek politika yaptığı öne sürülen ve iktidara gelen Ak Parti hükümetinin bugün bir başka dini yapı ile mücadele ettiğine vurgu yaparak yaptığı konuşmada  şöyle dedi,  “Sayın Başbakanım siz her zaman nereden nereye dersiniz. Gerçekten de nereden nereye geldik. Sizin partinizin dini siyasete alet ederek iktidar olduğu yolunda suçlamalar yapılırdı. Ancak, siz bugün bir başka yapı ile mücadele ediyorsunuz. 11 yıldan bu yana ülkemizde olduğu gibi Karabük’te de çok önemli değişlikler oldu. 11 yıl önce hayal bile edilemeyen Karabük üniversitesinde bugün öğrenci sayısı 30 binleri aştı, 35 binlere doğru ilerliyor. Çevre yolları duble yol yapıldı, doğalgaz geldi, ülkemizin bir çok yerinde olduğu gibi Karabük’te son derece modern bir hastaneye kavuştu. İlimize yaptığınız bu hizmetler için teşekkür ederim” .

Çetinkaya, Karabük’lü işadamları Çelikoğlu firmasının sahipleri Mehmet ve Remzi Özçelik tarafından bir ara BRTV’ye getirilen ve “Mehmet bey siz zaman zaman Sayın Başbakanımızla karşılaşıyorsunuz. İlk karşılaştığınızda bu fotoğrafı kendilerine hediye edin” dedikleri ve 2000′li yılların başlarında Safranbolu’da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte çektirdikleri fotoğraf ile gümüş tepsi içinde özel hazırlanmış Safranbolu Lokumu’nu Başbakan Erdoğan’a hediye etti. Uzun süre fotoğrafı inceleyen Başbakan Erdoğan, “13 yıl önce ne kadar da gençmişiz. Yaşlanıyoruz galiba” diyerek espri yaptı ve çok duygulandığını belirterek Mehmet Çetinkaya’ya teşekkür etti.

zz_lm

Mehmet Çetinkaya’nın Karabük’le ilgili soruları ve özellikle de Karabük Üniversitesi’nde son 5 yılda çok büyük mesafeler katedildiğini vurgulaması üzerine Başbakan Erdoğan “Evet, biliyorum. Karabük Üniversitesi çok büyük mesafeler kat etti. Karabük Üniversitemizin başında çok başarılı bir rektörümüz var.” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan daha önce de, çeşitli vesilelerle yaptığı konuşmalarda Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal ile ilgili övgü dolu cümleler kullanmıştı. Dün de, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen yerel medya yöneticilerinin bulunduğu bir ortamda bir kez daha aynı duygularını tekrarlamış oldu.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO