Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BAŞKAN BAŞ YALANLADI

      Eskipazar

 

 

 

Eskipazar Belediyesinin TOKİ işbirliği ile yapacağı 2.Etap TOKİ konutlarıyla ilgili olarak kamuoyunda “Belediye 2.Etap TOKİ konutlarının yapılacağı yeri Toplu konut idaresine yüksek fiyatta satıyor” şeklinde ki iddialar Belediye Başkanı Dursun BAŞ tarafından yalanlandı.

 

 

 

 

Eskipazar Belediyesine Göre ; TOKİ’de Kuyruklu Yalan..!

 

 

Bu konuya ilişkin çıkan haberler yalan ve asılsız olup vatandaşlarımızın bu dedikodulara itibar etmemelerini rica ediyoruz. Bu dedikodu ve yalanlarla insanımızı yanıltmak isteyenlere fırsat verilmesin istiyoruz şeklinde açıklama yapan Belediye Başkanı  Dursun Baş, Belediye olarak biz TOKİ’nin yapılacağı yeri TOKİ’ye henüz satmadık ki, nasıl pahalıya verelim. Ayrıca TOKİ konut yapacağı yerin fiyatını değerini kendisi tespit ettiriyor. Belediye olarak yerin değerini biz tespit etmiyoruz. TOKİ kendisi ile anlaşmalı olan SPK onaylı resmi ekspertizlere bu işi kendisi yaptırıyor.” Dedi.

BAŞ “ Belediye olarak biz TOKİ’nin SPK onaylı ekspertizler tarafından yaptırılan değer tespiti sonucu belirlenen fiyatların %50 yani yarı yarıya fiyatı düşürerek TOKİ’ye yerini vermek istediğimizi Belediye Başkanı olarak TOKİ Başkanlığına kendim giderek bizzat bildirdim ve kamuoyunda çıkan haberlerin tersine fiyatlarda indirime gidilmesini istedim. Bunu kendi insanımız için isteyerek yaptık. Eskipazar Belediyesi olarak vatandaşlarımızın daima yanında olduğumuz herkes tarafından çok çok iyi bilinmektedir. Ancak halkımızın kafasını karıştırmak ve Eskipazar gündemini meşgul etmek isteyen sorumsuz kişi ve sözlere, dedikodulara itibar edilmemesi gerekmektedir. Gösterilen projeler taslak bir proje ve belirtilen maliyetlerde bürüt maliyettir. Bu resmi belgelerde açıkça ifade edilmektedir. Yapılacak ihale sonrası esas net maliyetler ortaya çıkacaktır. Bizde tam bu noktada yeri %50 yarı fiyatına verme teklifimizi TOKİ’ye götürdük. Belediye olarak fiyatlara hiçbir şekilde müdahale hakkımızın olamayacağını ve esas fiyatlarında ihale sonrası ortaya çıkacağını belirtirken, sokakta insanımızı yanıltan bu türde kuyruklu yalanlara inananların yarın ihale yapıldıktan sonra konut fiyatlarının piyasaya göre daha ucuz olduğunu gördüklerinde üzülebileceklerini ve keşke şöyle demeseydim, böyle etmeseydim, bende müracaat etseydim, diyeceklerini düşünerek bu açıklamayı yapmak ihtiyacı duyulmuştur. “ dedi.

 

Eskipazar Belediye Başkanı Dursun BAŞ  açıklamalarını şöyle tamamladı ;  “Eskipazar halkı olarak Sizler istediniz biz gayret ettik ve TOKİ’yi ikinci defa konut yapmak üzere bölgemize getirdik. TOKİ resmi belgelerini gönderdi. Bizde bir görevli tayin ettik bu resmi belgelere göre ilanlarımızı yaptık. TOKİ adına kayıtları alıyoruz. Konut sahibi olmak isteyenler bu resmi bilgilere göre müracaatlarını yasal sürede yapmaları gerekiyor değilse iş işten geçmiş olacaktır. Belediyemizde her iş ve işlem yasalara göre şeffaf ve halkımıza duyurularak açık yapılmaktadır. Belediyemiz sokak dedikodularına göre değil halkımızın mahalli ve müşterek ihtiyaçlarını tespit ederek olması gereken Belediyecilik hizmetlerinin kendisine yakışan şekilde halkın tabiri ile adam gibi yapmaktadır. Yine belediyemiz TOKİ konutları konusunda da üstüne düşeni hakkıyla yerine getirme gayreti içerisindedir. Yapılacak olan TOKİ konutlarının müracaat sahiplerine ve sonucunda konut sahibi olacak vatandaşlarımıza ve Eskipazar’ımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Durmak Yok Hizmete Devam”..