BAŞKAN İSTİYOR, MECLİS ONAYLIYOR!!

Son Güncelleme : 07 Ocak 2016 - 22:27

 

Karabük Belediye Meclisi 2016 Yılının İlk

Toplantısını Yaptı. 

DSC_0031

Karabük Belediye Meclisi, 2016 yılının ilk toplantısını Belediye Başkanı Rafet Vergili Başkanlığında Belediye nikah ve toplantı salonunda yaptı.

Gündem maddeleri görüşülmeye geçilmeden önce bir yıl boyunca görev yapmak üzere Denetim Komisyonu üyeliği seçimi yapıldı. Milliyetçi Hareket Partisinden Ahmet Arslan, Metin Başkaya ve Dursun Armağan, Adalet ve Kalkınma Partisinden İzzet Çelik ve Metin Yalçın Denetim Komisyonu üyeliğine seçildiler.

Toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar Komisyonu konuları görüşülürken, gündem dışı maddelerde görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi.

Belediye Meclisi gündemindeki önemli konulardan biri Karabük Belediyesine ait olan Yeşil Mahallede bulunan ve daha önce Karabük Üniversitesine Tıp Fakültesi olarak kullanılması için verilen, 2015 yılı Ekim ayında ise Üniversite tarafından Belediye’ye iade edilen, şimdi ise atıl duran Belediye Binasının Valiliğe devrine ilişkin konu görüşüldü.

Yeşil Mahallede boş durumda bulunan Belediyeye ait binanın Karabük Valiliğine devri oy birliği ile kabul edilirken yıkılacak Valilik binası yerine (Karabük girişine) Cami yapılmasının ön kararı ile ayrıca Belediye Başkanlığınca Yeşilmahallede ki binanın peyzaj çalışmalarının da yapılmasına karar verildi.

Gündem dışı konularda 24 saat esaslı çalışan Zabıta ve İtfaiye ekiplerinin fazla çalışma ücretlerine zam yapılmasına ilişkin konular görüşülüp,  Meclisi Şubat Ayı toplantısının 03 Şubat 2016 Çarşamba günü, saat 17:00’de Kent Meydanı Nikâh salonunda yapılmasına karar verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Hector 10 Ocak 2016 / 22:43 Cevapla

Bence valilik binasının yerine cami yetmez. Yıkılan 38 evlerin yerinede yapılmalı. Yetermi? Hayır. Atatürk anıtı yıkılıp yerinede cami yapılmalı.
Karabükteki trafik keşmekeşini boşverin. Önemli değil. Yollarımız köstebek çukuru gibi. Ama oda mühim değil. İdare ederiz. Yeterki cami yapılsın. Karabük halkına hizmet için var olan yollarımızın iki tarafıda ücretli otopark. Benim yolumu bana para ile kiralıyor. Ama mühim değil. Cami yapılsında.Az bir yağmurda her taraf çamur deryası oluyor. Olsun canım. Şehrimizin göbeğine cami yapılacak ya. Yahu arkadaş: Vakit namazlarında 3-5 cemaat oluyor zaten camiye harcanacak kaynağı daha akıllıca halk yararına kullanalım diyenide İslama düşman olmakla suçlarsınız olur biter. Helal olsun size, Bu halkın ihtiyaçlarını çok iyi anlayıp çok çalışıyorsunuz. Ne diyelim. Böyle başa böyle TARAK. Hayırlı olsun.

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.