Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Sözen, “Yapılabileceğin En İyisini Yapmanın Azim ve Gayreti İçerisindeyiz ”

Karabük İl Genel Meclisi

Karabük İl Genel Meclisi Temmuz ayı toplantılarının Birinci Birleşimi, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.

İl Genel Meclisi Temmuz ayı toplantılarının Birinci Birleşiminde açılış konuşmasını yapan Başkan Sözen, “2021 yılı çalışma sezonunu verimli, etkin ve en iyi şekilde kullanmak istiyoruz. Yapılabileceğin en iyisini yapmanın azim ve gayreti içerisinde olacağız” dedi.

Karabük’e KÖYDES projesi kapsamında 2021 yılı için 27 milyon 187 bin 680 TL ödenek tahsis edildiğini ve önümüzdeki Pazartesi günü ödeneklerin yüzde 50’sinin hesaplara aktarılacağını kaydeden Başkan Sözen, konuşmasına şöyle devam etti; “

İlimize kısa adı KÖYDES olan Köylerin Altyapısını Destekleme projesi kapsamında 2021 yılı için 27 milyon 187 bin 680 TL ödenek tahsisi gerçekleşmiştir. Pazartesi günü itibariyle bu ödeneklerin yüzde 50’si ilgili hesaplara aktarılmak suretiyle serbest bırakılmıştır.

Bu yıl yapılacak çalışmaları belirtecek olursak; 2021 yılı için yol sektöründe 18 proje ile 30 km BSK asfalt ve 12.000 ton Rotmiks ( yama ) yapılması planlanmıştır. BSK yapılması planlanan yollarımızda asfalta hazırlık altyapı çalışmaları devam etmekte olup, bayram sonrasında asfalt plentizi faaliyete geçirerek sıcak asfalt yapım çalışmalarına başlanacak ve en kısa sürede tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. İçme suyu sektöründe ise 20 proje ile 19 köy 6 bağlısı olmak üzere toplam 25 ünitede isale, terfi ve şebeke hattı yapımı, depo yenileme çalışmaları ile mevcut tesislerin bakım onarım çalışmaları programa alınarak çalışmalara başlanmıştır. 2021 yılı çalışma sezonunu verimli, etkin ve en iyi şekilde kullanmak istiyoruz. Yapılabileceğin en iyisini yapmanın azim ve gayreti içerisinde olacağız. Karabük İl Genel Meclisi olarak Milletvekillerimizin, Sayın Valimizin desteğini, gayretini ve çabalarını takdirle karşılıyoruz. Bu gayretlerin sonuç verdiğinde KÖYDES projelerine ilave projelerle ilçelerimize ek programlar yapma imkânına sahip olacağız. Kamu kaynaklarının maksadına uygun azami tasarruf tedbirlerine riayet edilerek kullanılması her kamu kurumu ve görevlisi için bir vazife aynı zamanda bir mecburiyet olduğu unutulmamalıdır. İl Özel İdaremiz gerçekleştireceği tüm hizmetleri ve yatırımları bütçe sınırları içinde kalınarak ayrılan kaynakların üzerinde harcama yapılmasına yol açmadan, azami tasarruf anlayışı içinde çalışmaların yürütülmesi adına bulunduğumuz bütçe harcama dönemi aynı zamanda bir sonraki yılların bütçelerinde ilave yük oluşturmanın önüne geçecektir.”

Başkan Sözen, konuşmasının sonunda tüm çalışma arkadaşlarına işlerinde kolaylıklar ve başarılar diledi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO