Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Sözen, “ Yeni Hedefimizi Belirledik”

Başkan Sözen, “Yol Medeniyettir”

Başkan Sözen, “Yol Medeniyettir”

Karabük İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantılarının birinci birleşimi, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Başkan Sözen; “ Yol Medeniyettir, düsturuyla çıktığımız bu yolda devletimizin destekleriyle hummalı bir çalışma ortaya koyuyoruz” dedi.

Başkan Sözen, her sene olduğu gibi bu yılda çalışmalara hedefler koyarak başladıklarını ve bu hedeflere de ulaşma hususunda Özel İdare ekipleri ile güçlü makine parkına güvendiklerini belirterek konuşmasına şöyle devam etti; “ Ülkemize ve memleketimize yapılan hizmetler durağı olmayan, yaptıkça daha iyisini yapma şevki veren bir davadır. Yol, İçme Suyu, Tarımsal Hizmetler, Atıksu gibi altyapı ve üst yapı hizmetleri bir memleketin ilerleyişinin, gelişmişliğinin göstergesidir. Bizlerde Karabük İl Genel Meclisi Üyeleri ve Karabük İl Özel İdaresi olarak bu ilerleyişe hizmet etmek adına memleketimiz için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda, İdaremiz, yol standartlarının iyileştirilmesi amacıyla çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. 2021 Yılı KÖYDES Ve Özel İdare programı kapsamında altyapı ve üst yapı programını başarıyla sürdüren İdaremiz, kırsalda yol ağının daha modern hale gelebilmesi ve yol konforunun artması için yoğun çaba gösteriyor. Şuanda asfalt çalışmalarında belirlenen hedefimizin yüzde ellilik kısmını tamamlamış bulunmaktayız ve 52 bin ton malzeme ile 50 Km sıcak asfaltı köy yollarımıza serdik. Ekiplerimizin yoğun çalışmaları da aralıksız devam ediyor.”

Başkan Sözen, “ Yeni Hedefimizi Belirledik”

Karabük İl Özel İdaresi bünyesinde bulunan konkasör üretimleriyle ilgili de bilgi veren Başkan Sözen, “Makine parkımızda bulunan ve Özel İdaremizin malzeme ihtiyacını karşılayan iki adet seyyar konkasörümüzle bugün itibariyle 188 Bin 945 ton malzeme üretimi gerçekleştirdik. Bu arada yeni bir hedef belirliyoruz. Şimdiki hedefimiz Kardemir çıkışındaki ruhsatlandırdığımız taş ocağımıza sabit konkasör kurmak, plentimizi buradan beslemek, ihtiyaç duyduğumuz malzemeyi kendi üretimimizle gerçekleştirmek” dedi.

KÖYDES çalışmaları konusunda da bilgiler veren Başkan Sözen, “Cumhuriyet tarihinin ülkemizdeki kırsal altyapının desteklemesi adına en büyük projesi olan KÖYDES projeleri çalışmalarımız da devam ediyor.

2005-2021 yılları arasında 16 yılda İlimizde 223 milyon 612 bin 448 TL ödenek tahsis edilmiş olup; bu ödenek ile 748 Yol, 698 İçme Suyu, 36 Kanalizasyon ve 17 Sulama olmak üzere toplam 1.499 proje programa alınarak uygulanmış ve vatandaşımızın hizmetine sunulmuştur. 2021 yılında KÖYDES projesi yol programı kapsamında; Merkez İlçemizde 2, Eflani İlçemizde 2, Eskipazar İlçemizde 3, Ovacık İlçemizde 5, Safranbolu İlçemizde 3 ve Yenice İlçemizde 3 olmak üzere toplam 18 proje yürütülmektedir. Bu projelerin maliyeti 15 milyon 159 bin 657 TL’dir. Yol sektöründe yapılan çalışmalar kapsamında Merkez İlçemizde 6 Km, Eflani İlçemizde 6km, Eskipazar İlçemizde 3,7 Km, Ovacık İlçemizde 3,97 Km, Safranbolu İlçemizde 6 Km ve Yenice İlçemizde 4,5 Km olmak üzere toplam 30,17 Km asfalt uygulaması İle 12.000 Ton Rotmix yama uygulaması yapılmaktadır. KÖYDES harici kaynaklarla birlikte 2021 yılı asfalt program hedefimiz 100 Km asfalt uygulaması yapmaktır.

2021 yılında KÖYDES projesi içme suyu programı kapsamında;

Merkez İlçemizde 4, Eflani İlçemizde 3, Eskipazar İlçemizde 5, Ovacık İlçemizde 1, Safranbolu İlçemizde 4 Ve Yenice İlçemizde 3 olmak üzere toplam 20 proje yürütülmektedir. Bu projelerin maliyeti 3 Milyon 502 Bin 477 TL’dir. İdaremiz teknik personelince hazırlanan maliyetler ihale edilmek üzere birliklere teslim edilmiş olup, yapılan ihaleler sonucunda yapım çalışmalarına başlanmıştır. Amacımız köylerde yaşayan vatandaşlarımıza sağlıklı içme suyu götürmektir. Köylerimize yapılan yatırımlar sonucunda köylerimizdeki hane ve nüfus sayılarında gözle görülür bir artış söz konusudur. Bu doğrultuda her geçen gün artan köylerimizin su ihtiyacını karşılamak için ödenekler çerçevesinde var gücümüzle çalışmaktayız. Sonuç itibariyle Karabük İl Genel Meclis Üyelerimiz ve Karabük İl Özel İdaresi yapmış olduğu insan odaklı hizmet anlayışıyla İl ve İlçelerimizde çalışmalarına devam ediyor. Merkeze en uzak noktalarda dahi iş makinelerimizi görmeniz mümkün. Sahada var gücümüzle halkımıza hizmet etmeye gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yapılan çalışmaların hepsinin güçlü devlet desteği ile olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Sözen, “Bu hizmetlerin hepsi güçlü devlet desteği ile olan işlerdir. Bizler Karabük’te, Milletvekillerimizde Ankara’da İlimiz için gece gündüz demeden çalışıyoruz. İlimize yapılan bu hizmetler için; Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize, İl Genel Meclis Üyelerimize çaba ve gayretleri için Merkezi Hükümetimize ve Bakanlıklarımıza ödenekleri için teşekkür ediyorum. Yol ve Ulaşım Hizmetleri, Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü, Su ve Kanal Hizmetleri, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü ile diğer birim Müdürlüklerimizin de Personeline özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ederek işlerinde kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO