Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BAŞKAN VERGİLİ BU KEZ DE “ADAY” SİNYALLERİ VERİYOR

     BAŞKAN VERGİLİ

 

 

 BAŞKAN VERGİLİ  BU KEZ DE

“ADAY” SİNYALLERİ VERİYOR 

 

rafican

 

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili yaklaşık beş buçuk ay sonra yapılacak olan yerel seçimlerde bir hayli iddialı olduğu gözleniyor.

Vergili yakın çevresine, AK Parti’nin adayına göre, %50 ila %65 arasında bir oy alacağını iddia ettiği açıklanıyor. 31 kişilik Belediye Meclis üye sayısının en az 20’sini almayı hedeflediğini de basın mensuplarına ifade ederken artık adaylığına da kesin gözüyle bakılıyor.

Başkan Vergilinin geçtiğimiz 2009 seçimlerinde AK parti adayı ve dönemin mevcut belediye başkanı Hüseyin Erer’i çok az bir oy farkı ile geçen Vergili bu seçimlerde en az %50 fark yaparak seçileceğini söylemesi ise kendine güvenini gösteriyor.

Başkan Vergili’nin son dönemde Kent Meydanı yanı sıra Battı Çıktı, Mahallelerde asansörler ve yürüyen merdivenler ile yaptığı çıkış sonrası, Karabük değişiyor havasını, verdiğini belirten siyasi kaynaklar belediye bu kez çalışıyor havasında ve vatandaş bu söylemi tuttu yorumları yapıyorlar.

Aynı siyasi kaynaklar sırf bu nedenle AK Parti, Rektör gibi çok ciddi adaylar arıyor ve gerek Başbakanın gerekse Bölge Milletvekili ve Ak parti genel başkan yardımcısı M.Ali  Şahin’in çok önem verdiği Karabük Belediye başkanlığı seçiminin çok ciddi bir yarışa tanık olacağını kaydediyorlar.

Başkan Vergili Karabük merkez haricinde ilçelerde de kendine yakın aday adaylarını desteklemesi ve MHP den aday adayı olmalarını istemesi de kendisinin yeniden bir dönem daha Karabük belediye Başkanlığına aday olacağını gösteriyor.