Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Vergili: “ Bu Parkta Şükriye Hanım Teyzemizin İsmini Yaşatacağız”

Karabük Belediyesi tarafından yapımı

Karabük Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Kapullu Mahallesi Küpler Parkının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi.

Açılış törenine Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin yanı sıra, Eskipazar Belediye Başkanı Hüseyin Dönmez, Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, Yortan Belediye Başkanı Ali Şık, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, meclis üyeleri, daire müdürleri, mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldılar.

Tören öncesi bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “10 yıldan bu tarafa Karabük’ü bize emanet ediyorsunuz. Bizde sizlerin yüzünü kara çıkartmamak adına elimizden geleni yapıyoruz. Civar illerden bazı arkadaşlarımız bizim şehrimizden daha zengin nasıl olursunuz diye üzülmeye başladılar. Ben yine civar illerdeki hemşerilerime selamlarımı gönderiyorum.

Karabük Belediyesi ne yaptı, 10 yılda nasıl bu kadar zengin oldu, kimsenin ayağına gitmeden, devlet kapılarında el pençe durmadan bu hizmetleri nasıl yaptı? anlatayım. Öncelikle tüm halkımızın dualarını aldık. Sonrasında çalışmalara başlayıp Mezbahane, Hurdacılar Sitesi, Dolmuş Durakları, Kütüphane, Bulvar, Şehir Parkı,  Asansör Kuleler, Yürüyen Merdivenler, Kaldırımlar, İstinat Duvarları yaptık. Mezarlıklarımızın tamamını yeniden düzenledik, Kares AVM’yi tamamlattırdık, 200 Evler’de Ticaret Merkezi ve 100 Yıl’da Alışveriş Merkezi yaptık. Türkiye’nin yayalaştırılmış en büyük meydanını yaptık. Ben yine çevre illerdeki hemşehrilerime selamlarımı sunuyorum ve diyorum ki; biz geçtiğimiz 10 yıl içerisinde Zonguldak, Çankırı, Kastamonu, Düzce ve Bolu Belediyesinden daha fazla iş ürettik. 

Önümüzdeki dönem de çalışmalarımız devam edecektir. Çok yakında Karabük’te Yağmur Suyu Drenaj Projesi ile yağmur suları ile ilgili problemlerin tamamını çözeceğiz. Bu projenin Devlet Birim fiyatları ile bugünkü yapım değeri 85 milyon liradır. Sağlık Tarama Merkezi ve Bilim Merkezi’nin şuanda projelerini yaptırıyoruz. Yine Kesintisiz Ulaşım Projesini de inşallah önümüzdeki 4 yıl içerisinde tamamlayacağız. Kesintisiz Ulaşım Projesinin de değeri en az 180 milyon liradır. Sağlık Ocağı istiyorsunuz. Sağlık Ocağı işi Sağlık Bakanlığı programı içerisindedir. Sağlık Bakanlığı bana Sağlık Ocağı yapacağım desin ben yerini de bulurum, binasını da yaparım. Biz Sağlık Ocağını yaparız ama inanın onlar bir tane doktor bulamazlar. Onlar önce Karabük’te kapattıkları hastaneleri açsınlar gerisi kolay. Devlet Hastanelerini kapat,  5000 Evler de yıllardır ihtisaslaşmış olan Doğum Hastanesini kapat, sonra 200 Evler gibi bir yere 1 tane hastaneye insanları mahkûm et. Biz kendilerine “200 dönüm arazi verelim,  3-4 tane hastanemiz olsun” dedik. Milletvekillerimiz boy boy fotoğraf çektireceklerine bize “Kapullu Mahallesine Sağlık Ocağı yapın doktor, hemşire bizden” desinler. Biz işimizi yapıyoruz. Diğer arkadaşlar da işlerini yaparlarsa Karabük’ü hep beraber bir üst seviyeye daha taşımış oluruz.

Zamanında bu arsayı okul olması için bağışlayan Şükriye Pehlivan Hanım teyzemize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu parka kendisinin ismini vererek ismini yaşatacağımıza inanıyorum” dedi.

Açılış töreni yapılan duanın ardından Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve protokol üyelerinin birlikte açılış kurdelesini kesmesi ile sona erdi.