Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Vergili “Haziran Sonu”Dedi

  Karabük Belediye Başkanı

 

16122013_kanyonpark_1

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili seçim

döneminde vaat ettikleri projelere Haziran ayı

sonu itibariyle start vereceklerini ifade ederek;

“Araç Çayı projesi için Çin’den gelecek heyetin

vereceği rapor doğrultusunda

çalışmalar yapacağız” dedi.

 

belediye haziran

 

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Haziran ayı sonu itibari ile Karabük’ün şantiye haline dönüşeceğini ve yıl sonuna kadar kentin çehresinin bir kez daha değişeceğini söyleyerek  seçim döneminde gösterdikleri 3-4 büyük projeleri olduğunu ve bunlarında hızlı bir şekilde çalışmaların devam ettiğini belirtip ; 

” -100. Yıl Mahallesi’ndeki pazaryeri projesinde ihale aşamasına geldik.

site_25122013_100yil

 

-Spor Vadisi projesinin de proje ihalesine çıkıyoruz. Proje ihalesinden sonra inşallah yapımına başlayacağız.

-Araç Çayı’nın ıslahı ve su tutma işlemleri ile ilgili proje çalışmaları devam ediyor. Bununla ilgili DSİ Bölge Müdürü ile toplantı yaptık. Bu toplantı ile ilgili onlarda bir karar aldı. 1,5 ay içinde de Çin’den bir heyet gelecek ve inceleme yapacaklar. Onların vereceği rapor doğrultusunda proje ihalesini tamamlayacağız.

site_25122013_araccayi

 

-Bizim için önemli olan her zaman 3-4 proje söyledikten sonra bu projelerin devamı veya Karabük’te eksiklikleri bakımından yapılacak işlerin toparlanmasıdır. Şuan biz muazzam bir çalışma içerisine girdik. Kaldırım ve asfalt ihalelerini yaptık. Ramazan ortalarında neticelenecek. Karabük’ün şekli yılsonuna kadar bir kez daha değişecek.

-Ana artellerin tamamında kaldırım eksiklikleri ve asfalt yapılacak.

-Atatürk Bulvarı ile Yeşil Mahalle, Namal Kavşağı arasındaki yol bölünmüş olarak tretuvarları, kaldırımları, su baskınlarını engelleyerek yeniden dizayn edilecek.

-Sanat okulu ile yeni hastane arasındaki yol açılacak. Bunun asfaltlanması yapılacak.

-Halim deresini yeniden ele alacağız. Kaldırım ve elektrik direkleri ile alt yapılarına kadar yeniden elden geçecek.

-200 Evler Mahallesi ile ilgili muazzam bir çalışmamız var. Otopark ve asfalt ile ilgili çalışmalarımız var.

 

-2014’ün sonuna kadar ana artellerin tamamını bitirip Karabük’ün çehresini bir kez daha değiştireceğiz. Yaşama alanları çok genişleyecek ve daha iyi değerlenmiş olacak.

site_25122013_kartaltepe

 

-2015 yılında Adatepe – Kapulu, Kapulu -5000 Evler arası yolu programa alacağız. Çok geniş bir 3 yıl için çok teferruatlı çalışma yapacağız.

-Kentsel alanları genişlettik. Yeni Mahalle haddehaneler bölgesi ve Çarşamba pazarının olduğu bölgesinin tüm alanı kentsel dönüşüm alanı içerisinde aldık. Bunun kararını meclisten çıkarttık. İyi bir planlama çalışması yaptık.

-Haziran ayı sonundan itibaren Karabük şantiye alanına çevrilecek ve bütün problemleri bitirmiş olacağız.

-100. Yıl Mahallesinde pazaryeri projemiz başlar.

-Spor vadisindeki projemiz tamamlanacak.

-DDY ile görüşmeleri ve diğer kurumlarla olan görüşmelerimiz devam edecek 5 yıla yayılacak bir programımız var. Bunlarla ilgili hiçbir sıkıntı yok. Bir taraftan finans programlarını ayarlıyoruz. Finansal olarak Karabük Belediyesi’nin hiçbir sıkıntısı yok. Yapımlarla ilgili eksikliklerimiz yok. İnsanların yaşamını kolaylaştıracak çalışmalarımız var.

-Şuanda Kartaltepe – Yenişehir arasında bir köprü projemiz var. Karabük’ü güzelleştirecek sosyal hayata katkı verecek projelerimiz devam edecek” dedi.

 

“5 YILDA 5 BİN KİŞİLİK YURT PLANLAMASI”
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi’nin hızla gelişmesi ve öğrenci sayısının artması nedeniyle yurt ihtiyacını karşılamak için çalışma yaptıklarını belirterek; “Kentsel dönüşüm alanı olan Soğuksu Mahallesinde KYK için bin 500 kişilik yurdun protokolü bitti gibi, son anlaşmalara kaldık. Yeşil Mahallede de 1.500 kişilik yurt çalışmamız var. 5 yıl içerisinde 5 bin kişiye kadar yatak sayısında belediye olarak katkıda bulunacak bir program yapıyoruz” dedi.

 

“MEYDANDA EKSİKLİKLER VAR”

indir

Başkan Vergili, Kent Meydanındaki çalışmalar ile ilgili de bilgiler vererek; “ Kent meydanın son yapımları ile ilgili tefrişatları için ihaleye çıktık. Meydanın bazı eksiklikleri var. Bunlarla ilgili ihaleye çıktık. Bu ihalelerde kısa sürede neticelendirebilirsek yıl sonuna kadar her şeyiyle bitmiş olacak. Artık meydanı yavaş yavaş aktif hale getireceğiz” ifadesinde bulundu.

 

 

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO