Başkan Vergili “Yeni Projelerimiz Var”

Son Güncelleme : 04 Aralık 2018 - 17:06

 

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, bugün Büyük Kulüp’te Karabük’teki Basın Mensupları ile bir araya gelerek bir basın toplantısı düzenledi.

Başkan Vergili yaptığı basın açıklamasında; “Değerli basın mensupları öncelikle davetimize icabet ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Genel merkezimizin 2019 seçimleriyle ilgili teveccühleri neticesinde tekrardan Belediye Başkanlığı’na aday olmuş durumdayım. İnşallah 2019 seçimlerinde tekrardan Belediye Başkanlığı görevimiz bizlere nasip olursa başlamış olduğumuz projelerimizi, yarım kalan projelerimizi tamamlamak inşallah bize nasip olur. Bu vesile ile geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki 4 ay sürecinde iyi, seviyeli bir seçimi Allah’tan niyaz ediyorum. Herkese başarılar diliyorum.

Battı çıktının pazartesi günü kapalı olmasının sebebi orada asfalt atılması gerekiyordu. Bu mevsimde asfaltı belirli saatlerde yapabiliyoruz. Pazartesi günü bunu bir şekilde tamamlayalım dedik. “Bunu gece neden yapmadınız” diyebilirsiniz. 7 derecenin altında sağlıklı bir iş olmadığı için gece seçilmedi. Şöyle söyleyeyim “Battı çıktı ne işe yarıyor” deniyordu. Battı çıktı merkezdeki trafiğin tamamını çözmüştür. Karabük’te iki tane noktada trafik problemi vardır. Bunlardan birisi devlet programıdır, öbürüde o programdan sonra çözülebilecek hadisedir. Bir tanesi demir çelik kavşağıdır. Bizim önerilerimizin neticesinde demir çelik kavşağını karayolları bildiğim kadarıyla 60 triyona yakın maliyetli çok büyük proje hazırlamıştır. Ama şuanda ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizden dolayı bunların ötelendiğini sanıyorum. Çünkü bir ihale haberi almadık. Biz lokal çözüm için müracaat ettiğimiz zaman bizlere izin vermemişti. O projenin bitmesiyle beraberde Karabük şehir merkezinin içerisinde trafik problemi olmaz. Ama battı çıktının değeri bu şekilde anlaşılmış oldu.

Ben biliyorsunuz 2009 senesinde aday olduğum zaman iddialı çıktım. Karabük’te o zaman bize hiç kimse şans vermiyordu. Her seçim kendisine göre bir iddiadır. İddialı olduğumu sanıyorum. İddiası olmayan birsinin aday olmasının bir anlamı yok.  3’üncü sefer bize nasip olur mu olmaz mı? Onun için bir şey söyleyemiyorum. Biz elimizden gelen çalışmayı yapacağız.

Biz partimizin neferiyiz. Biz partimiz için çalışan bir bireyiz. Bütün ilçelerde hepsinde başında olduğum için aday tespitlerimizi yapmak için çalışıyoruz. Bana düşen ne görev varsa yerine getiririm.

Size şöyle söyleyeyim açıklanması çok erken ama bizim Karabük ile ilgili mevcut projelerimiz var. Bir kere biz Karabük’ün her türlü problemine, her türlü mahallesine, caddesine en iyi şekilde vakıf olan Belediye Başkanlarından birsiyim. Karabük’ün ihtiyaçlarına göre yeni projelerimiz mevcut. Belki de akıllarına hiç gelmeyecek projeler. Burada şimdi söyleyeyim diğer adaylarda ona göre hazırlık yapsın. Öncelikle Karabük’e çok güzel bir bilim merkezi kazandıracağız. Genç kuşakların eğitim yapabilecekleri çok güzel bir bilim merkezinin şu anda proje çizimleri devam ediyor. İkincisi yine çok güzel bir sağlık tarama merkezi. Bunu yine belediye olarak üstleniyoruz. Ayrıca Karabük’ün yağmur suları ile ilgili problemini bir yıl içerisinde tamamen bitireceğiz. Projelendirme safhası saha çalışmalarıyla birlikte 3 yıl gibi sürdü. Şu anda Karabük’te yağmur suları ile ilgili mevcut projemiz hazır. Bu projenin yapımı 20 ila 30 triyon lira arasıdır. Bu proje ile Karabük daha yaşanabilir bir şehir haline gelmiş olacak. Biz şu ana kadar Karabük’te yol, kaldırım, istinat duvarı gibi büyük problemlerin çoğunu çözmüş bulunmaktayız. Bundan sonra yine ufak tefek problemleri hızı bir şekilde çözüp Karabüklülere daha kaliteli bir yaşam sunacağız. Bunun yanında en büyük mücadelemiz hava kirliliği ve çevre temizliği ile ilgili olacak. Şu anda Karabük’te gözle görülür bir çevre temizliği mevcut. Ekiplerimiz 1 aydan bu yana çok farklı bir şekilde çalışıyor. Çok yakında çevre ile ilgili dönüşüm kutuları yerleştirilecek. Okullara kadar bunları yaymaya çalışıyoruz. Dediğim gibi önce hava kirliliği sonra çevre temizliğini tamamladıktan sonra Karabük’te yaşayanlara kaliteli bir yaşam sunacağımıza inanıyorum.

Benim yapmak isteyip de yapamadığım hiçbir problem olmadı. Yalnız şöyle söyleyeyim hükümet ile ilgili devlet ile ilgili problemlerimiz de zaman içerisinde hepsini çözdük. Bazı müesseseler çok ağır çalışıyor. Mesela Devlet Demir Yolları tamamen çok farklı bir çalışan bir kurum. Yapacağımız işlemler biraz ağır gidiyor ama sonunda mutlaka neticeye ulaşıyoruz. Devletin yapacağı diğer yatırımlar beni fazla ilgilendirmiyor. Onlar devletin yapması gereken yatırımlar mesela Safranbolu Karabük hattı tamamen kara yollarına ait. Bizim buralarda tasarrufumuz olamıyor.  Şöyle bir propaganda oluyor; “Bir belediye eğer hükümet ile birlikte çalışmazsa başarılı olamaz” deniyor ama bizim başarılarımız ortada. Bizim hükümet ile hiçbir zaman ilişkilerimizde kopukluk olmadı. Hatta 2009 senesinden önce gelen kopukluğu biz kendimiz tamir etmiş olduk. Onun için bu iki dönemlik Belediye Başkanlığımız çok başarılı geçmiştir.

İyi bir seçim olacaktır. Biz bilimsel çalışıyoruz. Şuanda anket yaptırmak için erken. Bir iki tane daha parti aday çıkartacak. Adaylar çıkartıldıktan sonra, bir ölçüm yaptırdıktan sonra belirli bir rakam konuşabiliriz.

Kamil Güleç ile görüşmemizde Ocak ayı itibariyle yatırımlarının hepsini devreye alacağıyla ilgili bize söz verdi. Bunun yanında diğer iyileştirmeleri konuştuk. En kısa süre içerisinde iyileştirmelerin yapılacağı ile ilgili bize sözleri var” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
adem 5 Aralık 2018 / 11:29 Cevapla

sayın vergili tribüne oynuyorsunuz karabük ilinde estetik manada bir düzelme yok hava kirliliği hat safhada…beton kaldırım mı olur…marczıng dediniz kardemir dediniz hep tribüne oynadınız.karabükspor içinde şov yaptınız tribüne oynadınız kısacası memnun değilizzzzzzzzz.karabüğe melih gökçek gibi bir adam lazımmmm.trafik berbat şu parkomatları kaldırın özellikle albaykaraoğlan caddesinde rezillik hat safhada millet çifte park ediyor kimse dur demiyorrrr