Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BAŞKAN VERGİLİ’DEN SOĞUKSU’YA JEST

BELEDİYE KENTSEL DÖNÜŞÜMDE KENDİSİNE

BELEDİYE KENTSEL DÖNÜŞÜMDE KENDİSİNE VERİLEN 30 DAİRENİN SATIŞINI VATANDAŞLARIN MALİYETİNDEN DÜŞÜRÜLMEK ÜZERE ALMAKTAN VAZGEÇTİ

 

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ “MALİYETLERİ AŞAĞIYA ÇEKMEK İÇİN 30 DAİREDEN VAZGEÇİP YIKIMLARI BELEDİYE OLARAK BİZ ÜSTLENMEK İSTİYORUZ ” DEDİ..

 

Soğuksu Şehit Adem Yavru İlköğretim okulun da oluşturulan Başkanlık makamında mahalle sakinleri ile bir araya gelen Başkan Vergili’ye mahalle sakinlerine müjde verdi.

 

kentsel dönüşüm projesi kapsamına alınan Soğuksu Mahallesinin son durumunun ne olacağı konusun da açıklamalar yapan Başkan Vergili Toki’den Belediyeye 30 daire düştüğünü, bu daireleri almak yerine değeri kadar hak sahiplerine indirim yapılmasını istediğini belirtti.

 

Başkan Vergili ayrıca yıkım çalışmalarının Belediye tarafından yapılarak hak sahipleri adına en az %5 menfaat sağladıklarını bu sayede vatandaşlara yıkım maliyeti yazılmadığını, Belediye olarak toplamda dairelerin %10 %15 ucuzlamasında etkeni olduğunu ve hak sahiplerinin daire çekilişinin Ramazan ayından sonra yapılacağını söyledi.