Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkanla,Meclis Üyeleri Ters Düştü..!

2 AK Partili 3

2 AK Partili 3 MHP’li Komisyon Üyesi Olumsuz Rapor

Verdi.Başkan Vergili ‘Karar Çıkmıyor’ Diye Kızdı.

 

05062014_meclis_5

KARABÜK BELEDİYE MECLİSİNDE SERT TARTIŞMALAR.

 

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE KOMİSYONLARDAN GELECEK

DEĞERLENDİRMELER İÇİN DAHA SERT TOPLANTILARA

İŞARET DÜN AKŞAM MECLİSTE İLK SİNYALLERİNİ

VERDİ. MECLİS KOMİSYONUNDAN  ÇIKAN SONUÇ

OLUMSUZ OLUNCA, BAŞKAN VERGİLİ’NİN TEPKİSİ

DİKKATLERİ ÇEKTİ…

 

 

05062014_meclis_3

 

Karabük Belediye Meclisi İmar komisyonu havale edilen Kılavuzlar bölgesinde ki Kalemler yurduna ait binanın üstüne 3 kat daha ek olarak çıkılması, komisyonun 3 MHP’li ve 2 AK partili üyelerinin olumsuz raporu Meclisin gündemini gerdi.

Meclisin Eylül ayı toplantısında,  Yurt binası  için talep edilen artı  kat çıkımı için, binanın temel ve statik hesaplarının yapılıp yapılmadığını araştıran komisyon yurt binasına +3 kat çıkılmasına olumsuz raporu verdi.

Raporu veren 3 MHP li üye yanı sıra 2 AK Partili üyenin de katıldığı Belediye Meclisinde gündem açan Karabük Belediye Başkanı kentte ki Yurt eksikliği gündemdeyken neden müsaade verilmiyor neden olumsuz düşünülüyor şeklinde yorumlarına, AK partili meclis üyesi İzzet Çelik’in  verilen olumsuz rapora  teknik ve idari açıklamalar getirmesi meclisin gerilmesine neden oldu.

Başkan Vergili’nin konuyla ilgili olarak, AK Partililer zengin tabi, MHP Fakir tabi ama bundan sonra AK Partili üyelerin komisyonlara yada meclise getireceği teklifleri bende kabul etmeyeceğim şeklinde sert tepki gösterdiği iddia edildi.

Üslupların sertleşmesi tarafların gerilmesi önümüzde ki meclis toplantılarında kutuplaşmanın daha da sert olabileceğinin sinyalleridir diyen konuya yakın kaynaklar “Meclis önümüzde ki günlerde çok daha sert tartışmalara gebedir” diyorlar..

Toplu Taşıma ve Su Ücretlerine ZAM Yolda..

Öte yandan; Bir önceki toplantıda alınan Belediye meclis kararları ile Plan ve Bütçe Komisyonu ve İmar Komisyonu Raporları yapılan oylamada oy birliği ile kabul edilirken, Ağustos ayı meclis toplantısında gündem harici konulardan servis ve toplu taşıma ücretlerine zam talebi komisyon tarafından incelenerek toplu taşıma ücretlerine 1 Ekim 2014 tarihinde, içme suyu ücretlerine 1 Kasım.2014 tarihinde zam yapılmak üzere Belediye Meclisince oy birliliği ile kabul edildi.

 

Gündem harici konulardan Belediye Meclisi Batı Karadeniz Kalkınma Birliği asil üyeliğinden ve Belediye meclisi 1. Başkan vekili asil üyeliği görevinden istifa eden Faruk Öztürk’ün  yerine Batı Karadeniz Kalkınma Birliliği asil üyeliğine İdris Kul, Belediye Meclis 1. Başkan Vekili asil üyesi görevine Celal Yörür Belediye Meclisince oy birliliğiyle seçildi.