Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BELEDİYE FARKLI, BAKANLIK FARKLI KONUŞUYOR?

    KARABÜK BELEDİYE

 

 

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI GEÇTİĞİMİZ HAFTA SONU BASIN MENSUPLARINI “SAYIN BASIN MENSUPLARI SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZ RAFET VERGİLİ ŞU AN SİZİ MAKAMINA DAVET EDİYOR” ŞEKLİ İLE DAVET EDEREK DONDURMA İKRAM ETMİŞ , BU ARADA SORULARA YANIT VERMİŞTİ. KÜTÜPHANE BİNASININ TAMAMLANMIŞ OLMASINA KARŞIN NEDEN AÇILMIYOR SORUSUNA BAŞKAN VERGİLİ İMALI BİR CEVAP VEREREK “KÜTÜPHANE MÜDÜRLÜĞÜNE SORUN” DİYEREK SORUN OLDUĞUNU BELİRTMİŞTİ.

 

 

 

BELEDİYE FARKLI,

BAKANLIK FARKLI

KONUŞUYOR

 

 

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler Genel Müdürlüğü  ilk olarak 750 bin lira göndererek Karabük belediyesi ile ortaklaşa yapmaya çalıştığı İl Kütüphane binası tamamlandı ancak hizmete alınmasında sorunlar yaşanıyor.

 

Geçtiğimiz hafta sonunda makamına  gazete muhabirlerini dondurma yemeye çağıran Karabük Belediye Başkanı Rafet VERGİLİ, muhabirlerin sorularına  cevaplar verirken, şu an Belediye başkanlığını tarafsız yaptığını ve siyaset yapmadığını belirterek ” Zamanı sırası gelince hangi konularda niçin eleştirildiğini basın mensuplarının gözlerinden kaçan hangi eksiklerin olduğunu , açıklayacağım, ” Kütüphane Müdürlüğü bitti neden hizmete açılmıyor sorusuna   ” Biz işlemlerimiz tamamladık ancak Kütüphane Müdürlüğü teslim almadı bekliyoruz ”  şeklinde açıklamalar yapmıştı.

 

Başkan Vergili’nin bu açıklamaları üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri konuya açıklık getirmek istediklerini belirterek “ Belediye Bize resmi olarak bitti yazısı yazdı” dediler.

 

20122012_kutuphane_1Bakanlık yetkilileri “ Burası için Karabük Kültür Turizm İl Müdürlüğü  tarafından yapılan değerlendirme ile de ilk olarak 750 bin lira ödeneği çıkartmıştık. Karabük Belediyesi burada güzel bir çalışma yaptı, bu arada biz bakanlık olarak ikinci 750 bin liralık ödeneği ödemek için protokolü hazırladık, oranın teşrifatını da bakanlık olarak biz yapacağız , ancak bu arada yine Karabük Belediyesinden  Bakanlığımıza direk yazılan resmi bir yazı ile inşaatın tamamlandığı,kat’i kabulün yapılacağı belirtildi. Tabi bu şartlarda 2.ödenek otomatik olarak kalktı, bu arada Karabük Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü konunun yanlış anlaşıldığına dair şifken bizleri aradılar, Sanırım Belediyenin Bakanlığa yazdığı ‘ Biti’ yazısı yanlış anlaşılmalara neden oldu, Şimdi İl Müdürlüğümüz yeni bir yazı alacağını teyit etti, oranın kat’i kabulü yapılıp ardından biz ikinci kez , 750 bin liralık ödeneği 1 hafta  bilemediniz 10 gün içinde Karabük Belediyesine aktaracağız, sorun çözülecek ancak yaşanan sorun bizden kaynaklanmıyor, devlette yazışma esasları vardır, ödenek takip statüleri vardır, bunları resmi olarak doğru kanalize edemezseniz sorun yaşanabilir” dediler.

 

Bakanlığın bu açıklamaları sonrası Karabük belediyesinin ikinci bir yazı ile son tespiti yaparak tekrar bir yazı ile bildirmesi ile sorunun aşılacağı dikkat çekilirken,  Başkan Rafet Vergili’ninde bu açıklamalar sonrası nasıl bir açıklama yapacağı merak ediliyor.