Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BELEGESEL YARIŞMASI BİTTİ

       

 

 

 

 

 

Karabük’ün Safranbolu İlçesinde düzenlenen Altın Safran Belgesel Film Festivali’nde “İskoçya’dan Gelen Arma” isimli belgesel birinci oldu.

 

 

 

 

14. ALTIN SAFRAN BELGESEL FİLM  BİTTİ.

1439_20130904095020_1

 

Dünya Miras Kenti SAFRANBOLU’DA düzenlenen Altın Safran Belgesel Film Festivali’nde “İskoçya’dan Gelen Arma” isimli belgesel birinci oldu.

Safranbolu Belediyesi tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında Kent Tarihi Müzesi bahçesinde ödül töreni düzenlendi. Törene  Kalkınma Bakan Yardımcısı   Mehmet CEYLAN,  AK Parti  Milletvekili Osman Kahveci ,  Kaymakam Murat Bulacak   Belediye Başkanı Necdet Aksoy ile yerli ve yabancı konuklar katıldı.

 

Bulgagristan  Halk Dansları topluluğunun gösterisiyle başlayan törende  ANKARA   Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının gösterisi ilgiyle izlendi.Festival kapsamında Erhan Cerrahoğlu’nun hazırladığı “İskoçya’dan Gelen Arma” isimli belgesel birincilik ödülünü alırken Murat Aytaş’ın hazırladığı “Oturak” isimli belgesel ikinci, Servet Somıncu’nun hazırladığı “Tamgalar-Dengizli” isimli belgesel ise üçüncü oldu.

Amatör Film kategorisinde ise Burcu Ayşe Esenç ve Cantekin Cantez’in hazırladığı “Sadık” isimli belgesel birinci, Kırgizistan’dan Adilet Karcoev’in hazırladığı “Sarı Oy” isimli belgesel ikinci olurken   Mehmet Emre Gül’ün hazırladığı “Gölün Kıyısında” adlı belgeseli ise üçüncü ödülüne layık görüldü. Yarışmada ayrıca Süha Arın Özel Ödülü ise “Refika” isimli belgeseliyle Özge Deniz Özker’e, Anadolu Sanat Tarihçileri Derneği ödülü ise Kırgızistan “Sırlarla Dolu Mezar Taşları” isimli belgeseliyle Cemile Muratova’ya verildi.

yarışmada dereceye girenlere ödüllerini takdim edilirken   14. Uluslararası Altın Safran Belgesel  Film  Festivali  kapsamında, en iyi restore edilen ve korunan eve plaket çakıldı.

“En iyi restore edilen ve korunan ev” seçilen Dadibra Konağı’na Kalkınma Bakan Yardımcısı (eski Safranbolu belediye başkanı ve Milletvekili)  Mehmet Ceylan ve Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy ile konak sahibi Mustafa Kemal Demirışık tarafından plaket çakıldı.

Ceylan, törende yaptığı konuşmada, 14 yıl önce başlayan ve  tanıtımı için hayati önem taşıyan festivalin bugünlere kadar gelmesinin büyük bir çalışmanın sonucu olduğunu söyledi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO