Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BEŞYÜZ İŞSİZ ARANIYOR

       

 

 

 

 

Karabük Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Coşkun GÜVEN  merkez ve  ilçelerde  9 ay süre ile 500 kişiyi istihdam edileceğini açıklayarak , Türkiye  genelinde uygulanan Toplum yararına program kapsamın da Karabük ilinin  en uzun süre ve en yüksek sayıyı aldığını belirtti.18 -27 Eylül arasında başvuruları kabul edeceğini açıklayan Güven müracaat yapacak kişilerin sigortasız olması gerektiğini hatırlattı.

 

 

BEŞYÜZ İŞSİZ ARANIYOR

 

 

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak Toplum Yararına program kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına geçici istihdam yolu ile 500 kişinin istihdam edileceği proje desteği vermeye hazırlandığını açıklayan Çoşun Güven,  Toplum yararına programlarının amacını “  İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde istihdamın da zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlığını ve disiplinlerinden uzaklaşmalarını engelleyerek iş gücü piyasasına uyumu sağlayarak  geçici gelir desteği sağlamak” olduğunu belirtti..

“Temiz Okul Sağlık Eğitim’ projemizi yine devam ettireceğiz  diyen Güven , “ İl genelinde 500 kişilik istihdam planlamaktayız. Milli Eğitim Müdürlüğümüz önde olmak üzere  KBÜ ,   Orman İşletme ve  Belediyeleri içine  alan  toplam 500 kişilik geçici istihdam projemiz hazır “ dedi.

Ekim ayının ilk haftasında bu projeden yaralanılacak ve 2014 yılının Temmuz ayına kadar yani 9 ay boyunca devam edecek bir proje. Kişilerin Sosyal Güvenlikleri ve asgari ücretleri İŞKUR tarafından karşılanacağını belirten İl Müdürü Güven , “ Okulların temizliği kapsamında il genelinde 140 personel, diğer kamu kurum ve kuruluşlarla merkezde 240, ilçelerde ise diğer kalan kısmı faydalandıracağız”  diyerek Projeden faydalanacak olan 500 kişini aktif sigortalı olmaması gerektiğini açıkladı..