Biz Neyle Uğraşıyoruz, Tufeyli Tipler Neyle..!

Son Güncelleme : 24 Ekim 2019 - 13:33
Semih Gülen
Semih Gülen[email protected]
Karabük Gündem Haber Sitesi ve Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni - Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Karabük Başkanı

ASGD olarak İki gündür Başkentte bir dizi ziyaretlerde bulunduk
TBMM de Karabük Milletvekilleri ile çok da güzel değerlendirmelerde bulunurken, çeşitli bilgiler de aldık..


İki dönem Karabük Milletvekilliği yapan, 2 ayrı bakanlık yardımcılıklarında bulunan, Sn Mehmet Ceylan’ı da makamında ziyaret ettik.


Karabük CHP Milletvekili Dr Hüseyin Avni AKSOY ile yaptığımız konuşmada ortaya çıkan, önümüzde ki aylarda yapılacak CHP kongreleri üzerine oldu..!


Sayın Aksoy, “Artık CHP iktidara yürümekte ve bu kongrelerde seçeceğimiz Yöneticilerin Eğitimi ile, hatta kılık kıyafetinden toplumda ki yerine kadar ince elenip sık dokunması gerektiğine inanmaktayım,” şeklinde yaklaşımlar yaptı.


Bizim en çok ilgimizi çeken, “Biz Karabük milletvekiliyiz Ak partili diğer 2 milletvekili ile de Karabük menfaları için proje üretiyor, çalışıyoruz” görüşü oldu.


Hatta AK Parti Karabük Milletvekili Sn.Cumhur Ünal’ın makamına kadar da bize eşlik etti.


Sn. Ünal’da bu konuda biz farklıyız, Karabük’üz İktidar-Muhalefet el ele çalışıyoruz yaklaşımı yaptı ki bence çoğu İle örnek bir tabloydu..


Ak Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal’da”Karabük trafik sorunu için Karayolları ile sürekli görüşme halindeyiz, akıllı kavşak bölgesi üst geçitleri ve çevre yolu için görüşmelerin sonuna da geldik takip ediyoruz” dedi.

Sayın Ünal birde SAFRANBOLU ÜNİVERSİTESİ için çok olumlu konuştu.

Müthiş memnun olduk.

Safranbolu Sanat Üniversitesi için Rektör Polat’dan alt yapı fizibilite çalışmaları için rapor beklediklerini ve tam destek olduklarını ifade etmesi bizi gerçekten çok memnun etti.

Karabük için KBÜ Teknik Üniversitesi ve Safranbolu Sanat Üniversitesi projesi çok önemli ve tüm alt yapısı da hazır..

Sadece bir Üff demek yeterli …

Ak parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş ise bize SAFRAN ile ilgili çalışmalarını anlattı ve URFA HARRAN ÜNİVERSİTESİNİN “Safran Bitkisi” ile ilgili projelerini de örnek göstererek, yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi..

Gerçekten çok anlamlı, farklı bir proje üzerinde çalışıyor Sayın Güneş’te.. Hatta bize “ Safran Üniversitesi olsa orada Ziraat Fakültesinde SAFRAN Kürsüsü olsa” gibi yaklaşımlar yaptı..

Hemen bir dip not düşelim; “Safran bitkisi; kanser, öksürük, astım, bronşit, cilt, bağışıklık ve hormon bozukluğu gibi hastalıklara iyi gelirken, mutluluk hormonu serotonin salgılanmasına yardımcı olduğu için dünyada mutluluk iksiri olarak biliniyor. Yine, Gıda, ilaç, kozmetik gibi birçok alanda kullanılan ve kilosu 30 bin liradan satılması dolayısıyla “dünyanın en pahalı baharatı” olarak adlandırılıyor.

Türkiye de bir Safranbolu bir de Urfa ‘da yetişiyor.

Bu arada Karabük’te 2 dönemdir Milletvekilliği yapmış, 2 ayrı bakanlıkta ‘Bakan Yardımcısı’ olarak görev üstlenmiş halen AK parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Sayın Mehmet Ceylan ile de görüşmeler gerçekleşti.

Biz de tüm ziyaretlerde ANADOLU BASINININ İçinde bulunduğu sıkıntıyı aktardık.

Gazetelerin çok zor bir dönemden geçtiğini ve bu arada önüne gelenin bir sayfadan İnternet habercisiyim, Gazeteciyim diyerek ortaya salındığını anlattık.

TGF son Başkanlar kurulu toplantısında ve ASGD Genel Merkezinin konu hakkında ki düşüncelerini paylaştık..

Türkiye’de her meslekte en azından bir Uzmanlık belgesi olduğunu ancak Gazetecilikte böyle bir yaptırımın olmadığını vurguladık, Yine bu işin eğitiminin olmasının gerektiğini vurguladık.

Diksiyonu olmayan spiker, fotoğraf nasıl çekilir bilmeden elinde ki cep telefonu ile Gazetecilik yapmaya çalışanlar, bir yorum yazı yazamayacak kadar Edebiyat/Tarih/sanat/Spor bilgisi olamayanlar, hatta bazı resmi-özel kurumlarda çalışan ve kendilerine rant kapısı aralayan tufeyli tiplerin olduğunu, anlattık.

Biz Ankara da bu tür ziyaretler ile ANADOLU basının içinde bulunduğu sıkıntıları siyasi platform da ve STK’da paylaşırken, Karabük’te gazeteci arkadaşlarımızın paylaştığı yazılar dikkatimizi çekti.
Cuk dedi üstüne oturuldu..

Bir resmi kurumda çalışan ve ben Gazeteciyim diye gezen zat ile ilgili görüşlerini deklare ettiler.

Bende merak ediyorum BU ÇEVRE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ bu yazıları hiç mi hiç okumaz…

Ben merak ediyorum, AK Parti il başkanlığı adına yada siyasi bazı isimler adına yayın yaptığını ifade eden bu ZAT ile ilgili KARABÜK VALİLİĞİ, Basın Savcılığımız ne diyor?

Karabük’te 4 tane örgütlü Gazete Derneği var.

Yani Gazetecilerin 4 STK sı var buralara üye dahi kabul edilmeyen bu ZAT ( iddiaya göre ÇEVRE ŞEHİRCİLİKTE Şoför ) Gazeteci arkadaşlarımıza da ‘Kim ne karışır, ben hobi yapıyorum’ diyor!!

Biz bir önce ki yorum yazımızda GAZETECİLİK adı altında bir yazı kaleme almıştık..

Orada;
“Gazetecilik namuslu vatandaşın çığlığıydı eskiden.
Şimdi kalbi kasıklarında atan tufeylilerin oyuncağı.
Gazetecilik babayiğidin harcıydı eskiden,
Şimdi tetikçiliğin-borazancılığın haracı!
Gazetecilik cebi bulutların beyazlığıydı eskiden,
Şimdi fişi kesilmeyen yazar kasa.
Gazetecilik soğan ekmekle geçinmeyi göze alan aşk evliliğiydi.
Şimdi ihaneti parayla ölçmeye yarayan sarraf.”
Diye giriş yapmışız..

Bugün bu tufeyli tipleri gördükçe ve de işin acı tarafı bu tipler sağda solda mantar gibi çoğalırken gördükçe, ‘NE DE HAKLIYMIŞIZ” diyoruz.

Ve tekrar ediyoruz,
Kentin Mülki Amiri olarak Sayın Valimize..


İşin saygınlığını kaçıracak ve huzur bozacak bu tür yaklaşım sunanları LÜTFEN engelleyiniz, herkes işini yapsın, layık bir şekilde başarı ile yakışanı ile…..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.