Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bozkırın Tezenesi Misak-ı Milli Meydanında Anıldı

    ” Bozkırın

 

 

” Bozkırın Tezenesi” Neşet Ertaş İçin Ölümünün Birinci Yıl Dönümünde Safranbolu Belediyesi Tarafında Anma Gecesi Düzenlendi..

 

 

 

Bozkırın Tezenesi Misak-ı Milli Meydanında Anıldı

 

Misak-ı Milli Meydanı’nda düzenlenen, soğuk havaya rağmen yaklaşık bin kişinin izlediği anma gecesinde ozanlar Onur Biçer, Vahit Erçin ve Ömer Günday tarafından Ertaş’ın sevilen türkü ve bozlakları seslendirildi. ”Mühür Gözlüm”, ”Gönül Dağı”, ”Dağlar Dağladı Beni” ,”Neredesin Sen”, ”Ah Yalan Dünya” ve “Zahidem” türküleri, dinleyicilerden büyük alkış aldı.

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, yaptığı konuşmada “ Safranbolu Dünya Miras Kenti olarak, Neşat Ertaş’ın UNESCO tarafından dünya mirası listesine sesiyle, sözüyle, kendine has söyleyiş tarzı ile Anadolu’ya has tescillenmiş bir değer olduğunu söyledi.

İki UNESCO mirasını bir araya getirmek ve Ertaş’ı ölümünün yıl dönümünde halkımızla birlikte bir kez daha anmak amacı içinde olduklarını vurgulayan Aksoy; ” Ozanımızı burada türküleri eşliğinde yad edeceğiz. Anadolu’nun değerlerine Safranbolu’muzda sahip çıktığımızı gösterdiğimizi düşünüyorum. Ayrıca böylesi güzel bir gecede Misak-ı Milli meydanını dolduran Safranbolululara, Neşet Ertaş severlere de teşekkür ediyorum. ” dedi.

Yerel ve ulusal basınında ilgi ile takip ettiği anma gecesi sonunda Başkan Aksoy, mahalli sanatçılara teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO