Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BRTV ARTIK UYDUDA…

  BRTV uydu yayınına

 

BRTV uydu yayınına başladı. Uzun süredir test yayınları devam eden ve alt yapı çalışmaları tamamlanan Astra 1G uydusunda BRTV yayını bugün sabah itibari ile başladı.

 

 

 

BRTV  ASTAR UYDUSUNDA

Dijital uydu alıcınızın çanağına eklenecek küçük bir aparat ile hem Türksat Kanallarını hemde BRTV’yi uydu üzerinden izleyebilirsiniz. Astra 1G uydusunda ayrıca 20 tane yerel televizyon daha yayına devam ediyor. Sizde BRTV’Yİ uydudan izlemek istiyorsanız en yakın teknik servise başvurmanız yeterli.

 

Astra  1 G uydusu Doğu Avrupa pazarına yeni girmiş ve iddialı bir konuma geldi.  BRTV’de yeni parlayan bu uyduya çıkarak Türkiye’nin her yerinde, Avrupa’da, Türki Cumhuriyetlerde çok rahat izlenebilecek.

BRTV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya’da bir açıklama yaparak ; ” Karabük olarak mutluyuz, gururluyuz, gelişen, kalkınan, büyüyen bir Karabük’ün artık uyduda bir kanalı var. Yıllardır gurbette olan gurbetçilerimizin sıla özlemi bitecektir. İlçelerimizden bu anlamda büyük talepler vardı. Karasal olarak bu hizmeti sunmaya çalıştık kısmen başarılı  Olmuştuk. Ama bundan sonra herkes uydudan BRTV’yi izleyebilecek. Karabük’e ve Ülkemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

İşte BRTV’nin uydu frekansları

Astra 1G 31,5

FREKANS: 11817 V (Dikey)

SEMBOL: 27500

FEC: ¾