Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BU ANKETTE ORC ARAŞTIRMADAN

KARABÜK’TE SİYASİ PARTİLER VE

KARABÜK’TE SİYASİ PARTİLER VE  FANATİK PARTİLİLER ZAMAN ZAMAN ARAŞTIRMA GURUPLARININ YAPTIKLARI ANKET SONUÇLARINI BEĞENMESELER DE VERİLER  SEÇİMLER SONRASI  GÖRÜLÜYOR Kİ ,  %90 İLA %97 KESİN DEĞERLERE YAKIN ÇIKIYOR.

 

orcanket

ORC araştırma şirketi, 81 ilde yerel seçimler için anket çalışması yaptı. İşte Karabük için yapılan araştırma sonuçları.

167

 

ORC Araştırma Şirketinin yaptığı anket çalışmasına göre AKP hala büyük bir farkla önde görünüyor. Karabük’te ORC Firması araştırmasına göre AK parti  % 35.9 ile önde giderken en yakın MHP %28.5 olarak görülüyor.

Araştırmada CHP oylarında toparlanma olduğu ve %19.1 ile 3.parti konumuna geldiği görülürken Diğer ve kararsızların da oy oranının % 16.5  gibi önemli bir katsayı oluşturduğu görülüyor.

 

AKP ile CHP arasındaki fark oldukça fazla  diyen anketörler  AK partiye karşı MHP yada CHP saflarında toplanalım anlayışınında bu seçimlerde biteceğini  belirtiyorlar.

Ankette yapılan değerlendirmelerde, Oy verme tercihinizde partimi mi yoksa adayı mı tercih edersiniz sorusuna MHP liler %95 ila partim derken,  CHP li Sosyal demokratlar aynı kafa %74,5 ila   adaya bakarım , AK Partililer ise durum değerlendirmesine göre hareket edeceklerini ancak partileri tercih nedeni olacağını  söylüyorlar.

 

akp

 

mhp

chp (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kaynak http://orcarastirma.com.tr/

Web Tasarım & SEO: Best4SEO