Bu Kavşağın Yapımı nı Kim Engelliyor ?

Son Güncelleme : 09 Ocak 2015 - 15:44

Yaklaşık Üç Senedir Karabük Kamuoyunun Gündeminde Olan Karayollarınca AKILLI KAVŞAK olarak Yapılan Ancak Tam Bir Engel Kavşak, Kazalara Açık Kavşak Olarak Sürücülere Zor Anlar Yaşatan Su Arıtma (DSİ) Mevkinde ki   KARABÜK-KASTAMONU Yolu Üzerinde Bulunan Kavşak Modernizasyonu için Karar Çıkmasına Karşın Bekletiliyor..!!

Kim,Kimler,Neden Engelliyor..!!

Karabük-Kastamonu yolu üzerinde Karayolları Bölge Müdürlüğünce  ‘Akıllı Kavşak’ olarak gerçekleşen ancak, 4 kez revizyon projesine  rağmen, yine  üst üste yaşanan trafik kazalarına rağmen  kavşak yeniden düzenlenecek denmesine, rağmen, bekliyor.

page5

İddialara  göre Karayolları Bölge Müdürlüğüne ve ilgili müteahhitte gecikmesi yada projenin değişmesi için baskılar yapıldığı ifade edilirken gecikmenin kim yada kimler tarafından baskı yapıldığı kamuoyunda tartışılmaya başladı. 

Son olarak bölgeden geçecek çevre yolu devamı olarak  üst yonca geçit  yapılmasına karar verilen ve her fırsatta Karayolları Bölge Müdürlüğü çalışmasını tamamladı gibi basına verilen bilgilere rağmen bir türlü düzenlemesi yapılmayan kavşak sorun yaratmaya devam ediyor.

Milletvekili Osman Kahveci Tamam Demişti ..!

Karayolları Genel Müdürlüğün de beklemeye alınan kavşak projesi, çevre yolu projesi ile birlikte düzenlenecek açıklaması sonrası Karabük Milletvekili Osman Kahveci’nin Atalık/2014 ayı başlarında Karabük Gündeme verdiği bilgilere göre  “ çevre yolu projesi belli bir an önce kavşağın üst geçişler ve yonca tabir edilen bağlantı yolları ile yeniden projelendirilmesi ve uygulamaya alınması konusunda gerekli çalışmaları yaptık, Projeye başlanılacak ” açıklamalarına rağmen neden,niçin bekletildiği merak ediliyor…

Karabük Kastamonu yolu üzerinde Safranbolu yol ayrımında 2009 yılı içerisinde bir çok ölümcül ve maddi hasarlı kazalara yol açması ardından yapılan dönel kavşak için Karabük kamuoyunda “ bu nasıl bir dönel kavşak “ sorularına Kastamonu Bölge Müdürlüğünden burası “Akıllı Kavşak, Türkiye’de yapılan ender uygulamalı kavşak” yanıtı vermişti.

O günden sonra adı “Akıllı Kavşağa” çıkan bölge de en son Ankara’dan Sinop’a 40 metre uzunluğundaki köprü ayaklarını taşıyan TIR’lar geçememiş olay olmuştu. Daha önce de aynı sıkıntıların yaşandığı akıllı kavşakta TIR’ların geçmesi için Karayolları tarafından kavşak içine yol açılırken, yağışlar nedeniyle yumuşayan toprakta zemine batan TIR saatlerce kurtarılmayı bekledi. Akıllı kavşağa batan TIR, şoförlerin yardım istemesi üzerine karayollarına ait 3 dozer ve bir greyderin yardımı ile kurtarılmış yaygın ulusal kanalarda konu mizah haber olarak verilmişti.

Karayollarının, akıllı kavşak demesine rağmen bölgede meydana gelen kazaların ardı arkası kesilmemiş, yaşanan maddi hasarlı kazalar ile kavşak sürekli gündeme getirilirken , “Akıllı Kavşak Aptal Çıktı” , “Akıllıydı Üstün Zekalı Olacak” , “Akıllı Kavşak Yaydı” gibi başlıklarla da medya kuruluşlarımızca değerlendirilmişti.

30 Mart seçimleri öncesi tekrar Karabük Gündemine getirilen ve Karadeniz ile iç Anadolu’ya bağlantı yolu olarak kullanılan kavşaktan gün geçmiyor ki kaza haberi gelmesin. Tüm bu yaşananlara ve projenin tadil edilmesine rağmen bekletilmesine bir anlam veremeyen iddia sahipleri “Kavşak projenin modernize edilmesine karşı çıkan ve engelleyenler var” iddiaları sonrası ise kamuoyunda kim bunlar, Kavşak projesinin engellenmesinden kim yada kimler menfaat sahibi olabilir,görüşünü paylaşıyorlar.

Öte yandan Karayolları Bölge Müdürlüğünde ki değişimi sonrası  bu tip söylentilerin su yüzüne çıkacağı belirtiliyor.

Akıllı KAVŞAK, MASKARA Oldu !

Ne Oldu “Akıllı Kavşak” Projesi..?

zafer

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Ali İhsan 11 Ocak 2015 / 21:20 Cevapla

Bu akılsız kavsağı akıllandırmayanlar……….. çekemeyenler tarafından engellenmektedir. Yazıklar Olsun güzelim sitenin yolunu yapmamak için kavşağı da yapmıyorlar,olan can ve mal kaybına oluyor.

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.