Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BULUT ” HANİ, EMEKLİLER ARASINDA FARK OLMAYACAKTI ?”

TÜED  KARABÜK ŞUBE BAŞKANLIĞI BAŞKANI

TÜED  KARABÜK ŞUBE BAŞKANLIĞI BAŞKANI  CELAL BULUT  10  OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ DOLAYISI İLE ” BASIN EMEKÇİLERİNİN GÜNLERİNİ KUTLUYORUM VE EMEKLİLERİN DERTLERİ İÇİN  SİZ SAYIN BASIN MENSUPLARI KANALI İLE KAMUOYUNA SESLENİYORUM” DEDİ

BULUT “TEK ÇATI ALTINDA TOPLADINIZ  ANCAK FARKLI FARKLI ZAMLAR ,UYGULAMALAR DEVAM EDİYOR “

 

C BULUTTT

Celal Bulut  ; 2014 senesi 1. altı ay emekliye verilen zam oranları açıklandı. İşçi ve Bağ-kur emeklilerine 3,28 olarak yansımıştır. Bu enflasyon artışında ortalama 30-40 TL zam emeklilerimizi tatmin etmemiştir ,  diyerek Emeklilerin yaşadığı en büyük sıkıntıya değindi .

Bulut ” Sosyal Güvenlik Kurumu tek çatısı altında birleşen emekliler arasında eşitsizlik devam etmektedir. Memur emeklisi ortalama 140-150 TL alırken, işçi ve Bağ-kur emeklisi 30-40 TL zam almışlardır. Bu adaletsizliğin giderilmesi için Sayın Başbakanımıza Genel Merkezimiz olarak 09.12.2013 tarihli bir mektup yazılarak bu taleplerimiz dile getirilmiştir.” dedi.

ENFLASYON EMEKLİYİ VURMAKTA 

Her zaman söylediğimiz gibi bu enflasyon hesaplamaları emeklinin gerçeğini yansıtmamaktadır diyen Bulut Promosyon ile ilgilide şöyle dedi  ” Emeklilerin tükettiği malzemeler baz alınsa bu enflasyonun 3,28 değil daha yukarılarda olacağına inanıyoruz.Bir diğer talebimiz artık yılan hikayesine dönen promosyon emekliye de verilmelidir. Bu promosyon aslında basının abarttığı gibi değil, 100-150 TL arasında bir rakamdır.Sayın Hükümetimiz 2000 yılından evvel emekliye bir intibak yapmıştır. 20 yıllık bir sorunu çözdükleri için hükümetimize teşekkür ediyoruz. Ama aynı sorun 2000’den sonraki emeklilerimiz için hala devam etmektedir. Bu konunun da biran evvel çözülmesini hükümetimizden ve yetkililerimizden talep etmekteyiz.” 

 

ÜLKEMİZDE KAOS İSTEMİYORUZ

C BulutTÜED Başkanı Celal Bulut açıklamasında Dünya genelinde yaşanan sıkıntılarada değinerek açıklamasını şöyle sonlandırdı ; “Son birkaç senedir İslam ülkelerinde yaşanan olayları ibretle ve üzüntüyle izliyoruz. Şimdi de 15-20 gündür ülkemizde yaşanan olayları kaygıyla izlemekteyiz. Emekliler mutadeyn insanlardır. Yaşanan bu gerilimin neticesinde dolar ve auronun yükselişini, bunların piyasaya nasıl yansıyacağını kimse kestirememektedir ve bir tedirginlik içerisindeyiz. Bu olayların biran evvel son bulmasını, ülkenin üzerinden bu kaosun kalkmasını istiyoruz.”