Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bulut”Kanlı Sırtta nasıl değiştirdiğinin belgesidir Çanakkale.”

Türkiye İşçi Emeklileri Derneği

09.11.2012 003

Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut “Bugün 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma günüdür.” diyerek bir basın duyurusu yayımladı.

Bulut yayımladığı basın bildirisinde şöyle dedi ; “Bildiğiniz gibi Çanakkale Savaşları Türk Tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir. Düveli Muazama denilen yedi düvelin saldırdığı ve yenildiği yerdir Çanakkale.Seyit Onbaşıların, Ali Çavuşların, Yahya Çavuşların, 57. Alayın, daha nicelerinin ne zor şartlarda ne yoklukta mücadele ettikleri nice kahramanlıkların yaşandığı dünyada eşi benzeri görülmeyen bir savaştır Çanakkale.Doğu’lusu, Batı’lısı, Kuzey’lisi, Güney’lisi bir ulusun vatan için sırt sırta çarpıştığı, şehit olarak koyun koyuna yattığı yerdir Çanakkale.Vatan için yemeyip içmeden, günlük yarım tayınla şehit olmak için koşarak kanlı sırtta siperlere giren, gerektiğinde yaralı düşmanını bile sırtına alarak siperlere getiren, dünyada emsali görülmemiş Mehmetçiğin asaletinin öyküsüdür Çanakkale.En önemlisi Mustafa Kemal gibi dünyaya 100 yılda bir gelen dahinin ortaya çıktığı, savaşın ve bir ulusun kaderini Anafartlarda, Conk Bayırında, Kanlı Sırtta nasıl değiştirdiğinin belgesidir Çanakkale.

Her Türk gencinin görmesi gereken bir yerdir Çanakkale.Bu millet Çanakkaleyi ve hele Mustafa Kemal Atatürk’ü hiçbir zaman unutmayacaktır.

Bu duygularla 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma gününü kutlar, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar dilerim.”