Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Burhanettin Uysal olarak söylüyorum, “haddini bil!”

“Bana şarlatan diyebilirsin, reklam yaptın, şov yaptın diyebilirsin bunların hepsine verecek cevabım var elbette ama kızlarımıza, kadınlarımıza abdestsiz ithamında bulunamazsın.”

"Bana şarlatan diyebilirsin, reklam

AK Parti Belediye Başkanı Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal ‘dan Vergili’ ye Sert Cevap

 “  Madem mehteranın kızlardan oluşamayacağını ve şov amaçlı kurduğumu düşünüyordun, niye 9 sene sustun ? ”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergilinin sosyal medya üzerinden, AK Parti Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ı Karabük Üniversitesinde kurduğu Kız Mehteran takımını hedef alarak “şarlatanlıkla” suçlaması  sonrası bir açıklama yaptı.

Uysal yaptığı açıklamada sorularla cevaplayarak şöyle dedi;

” Değerli Hemşerilerim, Dün Part Time Belediye Başkanının açıklamalarını arkadaşlarım ilettiler. Üzüntüyle izledim. Bakın, Part Time Belediye Başkanı
2 Mart 2019 tarihinde yaptığı açıklamada şunları söylüyor; “Şov yapıyor, bu şovlar ile Milletvekili oldu. Biz onu Karabük’e hizmet edecek sandık. Kız Mehteran Takımı kurdun “Türkiye’de ilk” diye şovlara başladın.Mehteran ilahi müziklerin en üst seviyesidir. Mehteran çalmaya başladığı zaman yüz binlerce asker şehit olmaya gider ve mehteran abdestsiz yere basmaz.Arkasında 150 bin kişilik orduyu abdestsiz yere basmadan meydan savaşına kadar taşır. Kız Mehteran Takımı kurup ilahi müziğin şarlatan bir şekilde reklamını yaparken hiç Allah’tan korkmadın mı? “ diyor.

Şimdi Part Time Belediye Başkanına  soruyorum;

  1. Biz Kız Mehteran Takımını 2010 yılında kurduk. Madem mehteranın kızlardan oluşamayacağını ve şov amaçlı kurduğumu düşünüyordun, üstelik kızlarımızın abdestsiz yere basamayacağını söyleyecektin 9 sene boyunca neden sustun? Madem şov yapan biriydim, şarlatan bir şekilde reklam yapıyordum öve öve bitiremediğin şahsımın ismini Karabük’ün en kalabalık caddesine neden verdin?
  2. Ne hakla,hangi sıfatla kızlarımıza, kadınlarımıza abdestsiz ithamında bulunup mehteran abdestsiz yere basmaz deme cüretinde bulunursun? Bana FETÖCÜ dediğin yetmedi, maaşımla hayır yapıp yapmadığımı sorguladığın yetmedi, şimdi de insanların, özellikle kızlarımızın abdestsiz yere ayak basıp basmadığını mı sorguluyorsun? Sen belediye başkanı mısın yoksa diyanet işleri başkanı mı? Yine hiç anlamadığın konulardan medet umuyorsun ama yine batıyorsun…
  • Mehteran takımları ilahi söyleyebilir lakin mehter marşı bir ilahi değil, ilahinin üst seviyesi hiç değildir. Adı üzerine marştır. Mehter dünyanın en eski askeri bandosudur. Gerçek adı ANA Mehteran takımıdır. O gün tüm Türkiye KARABÜK üniversitesi ANA Mehteran takımını ayakta alkışladı. Bunlardan en önemlisi de sayın Cumhurbaşkanımızdır. Kadınlarımızın,cennetin ayakları altına serilen analarımızın böyle kutsal bir yapıda bulunması seni rahatsız etmiş olabilir fakat biz seni rahatsız etmeye devam edeceğiz çünkü biz kadınlarımızın erkeklerin yapabildiği her işi hakkıyla yapabilecekleri inancımızı her yerde anlatamaya devam edeceğiz.
  • Bana şarlatan diyebilirsin, reklam yaptın, şov yaptın diyebilirsin bunların hepsine verecek cevabım var elbette ama kızlarımıza, kadınlarımıza abdestsiz ithamında bulunamazsın. Bunu ben rektörlük, milletvekilliği ve belediye başkan adayı kimliklerimi bir kenara bırakarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak,Burhanettin Uysal olarak söylüyorum, haddini bil! Kadın Mehteran Takımının olup olamayacağının kararını verecek en son kişi bile değilsin. Yapmış olduğun bu kadın-erkek ayrımcılığı senin zihniyetini apaçık ortaya koyuyor. Rafet Bey sabret, Cumhuriyet Kenti Karabük’ün senin gibi bir belediye başkanına gereken cevabı vermesine sayılı günler kaldı.

Bunu unutma! Biz Kara Fatma’nın, Nene Hatun’un torunlarıyız. Bu böyle biline…”