Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BÜYÜK ATATÜRK KOŞUSU YAPILDI

  Karabük Gençlik ve

 

Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 94’üncü yıl dönümü nedeniyle “Büyük Atatürk Koşusu” düzenledi.

DSC_4287

Karabük’te, Büyük Atatürk Koşusu’na katılan öğrenciler 1500 ve 2 bin metrelik zor bir parkurlarda yarıştılar.

Yarışta bazı öğrencilerin  zorlandığı ve koşunun ardından kendilerini yere bırakarak bayılma noktasına gelmeleri dikkat çekerken dereceye giremeyince ağlayan çocukları velilerinin ve öğretmenlerin  teselli ettiği görüldü.

Karabük-Safranbolu çevre yolundaki koşuya katılan 10-11 yaşındaki öğrenciler bin 500 metre yine  12-13 yaşındaki öğrencilerin ise  2 bin metrelik parkurlarda yarıştığı ve   dereceye girebilmek için mücadele ederken, tempolarını ayarlayamamaları nedeni ile yarışın bitiminde  nefes almakta zorlandıkları görüldü.

Aşırı yorulan bazı öğrenciler kendilerini asfalta ve çimenlerin üzerine attıkları görülürken yine yarışta  dereceye giremeyerek ağlayan öğrencileri  velilerinin ve öğretmenlerinin  teselli ettikleri görüldü.

Yarış sonunda dereceye giren öğrencilere madalyaları verildi. Ayrıca  Kardemir Karabükspor kulübünce  ayakkabı ve eşofman hediye edildi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO