“Bağlan Ama Bağımlı Olma”

EĞİTİM, HABER MERKEZİ, KARABÜK ÜNİVERSİTESİ' NDEN

Narkotik Şube Göz Açtırmıyor

AİLE-SAĞLIK, GÜNDEM

BÜYÜK ÖDÜL UYSAL’A VE KBÜ’YE..DAHA NE OLSUN Kİ!

Bu haber 02 Temmuz 2013 - 10:52 'de eklendi ve 665 kez görüntülendi.

Karabük Üniversitesi ve Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a Uluslararası Ödül.

 

 BÜYÜK ÖDÜL UYSAL’A VE KBÜ’YE..

 DAHA NE OLSUN Kİ!

 

EBA AÇIKLADI “ EN İYİ ÜNİVERSİTE KBÜ, EN İYİ REKTÖR PROF.DR. B.UYSAL” 

 

İsviçre’nin Montreux şehrinde 30 Haziran – 2 Temmuz 2013 tarihleri arasında 21. si gerçekleştirilen Liderler Zirvesinde, Avrupa İş Konseyi(EBA) Socrates Komitesi tarafından Karabük Üniversitesi’ne  “En İyi Üniversite” ödülü,  Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a da ‘Yılın En İyi Rektörü’ ödülü verildi.

 

kbu-35bin-ogrenci-tercihi

 

Avrupa İş Konseyi (EBA),  İngiltere’de kurulmuş ve Avrupa Rektörler Kulübü (CRE), Uluslararası Liderler Kulübü (ICL) ve Avrupa’nın en güçlü sivil toplum örgütü (KGMV) iş birliği ile yönetiliyor.

Avrupa İş Konseyi tarafından verilen Uluslararası Socrates Ödülü kendi alanlarında yaptıkları çalışmalarla uluslararası toplumun sosyal, ekonomik, kültürel gelişimine ve uluslararası işbirliğine katkı sağlayan şahıs, kurum ve kuruluşlara veriliyor.

 

Avrupa’daki yüksek öğrenim süreçlerinin örgütlenmesinde en iyi örnekleri ortaya koyma, akademik profesyonellik, kaliteli araştırmacılık, uluslararası programların geliştirilip gerçekleştirilmesi yönünde en güzel örnek olması sebebiyle Karabük Üniversitesi eğitim alanında ‘En İyi Üniversite’si seçilirken; Kurumun bu başarıyı yakalamasından dolayı Rektörü olarak Prof. Dr. Burhanettin Uysal ise ‘Yılın En İyi Rektörü’ ödülüne aday gösterilirken araştırması Avrupa İş Konseyi(EBA), Oxford ve Birleşik Krallık analitik merkezleri tarafından yapıldı.

 

İş ve bilim adamları, rektörler, finansörler, diplomatlar, ticaret odaları liderleri, iş dernekleri, iş ve mesleki birliklerden 30’dan fazla ülkeden katılımcının bir araya geldiği ve Socrates ödül töreninin de gerçekleştiği Liderleri Zirvesi’nin açılış konuşmasını yapan Avrupa İş Konseyi CEO’su Sayın John W. A. Netting: “Yılda iki kez yapılan Socrates ödülleri;  Ekonomi, siyaset, eğitim ve kültür gibi alanlarda uluslararası fikir ve deneyim değişimini destekleyen ve mesleki başarıları olanlara, Uluslararası Socrates Komitesi tarafından dikkatli bir seçim süreci yapılarak, hak edenlere verilir. Liderler Zirvesi’ni 30’dan fazla ülkeden 120’nin üzerinde bir katılımcı ile gerçekleştiriyoruz. Katkı ve katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

Konuşmaların ardından devam eden programda Avrupa İş Konseyi Socrates Komitesi tarafından belirlenen 2013’ün en başarılı kurum kuruluşların katılımcılarının alanlarında yaptıkları sunumlarla devem etti.

 

 

Tüm katılımcıları hoş geldiniz diyerek selamlayan Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal yaptığı konuşmasında: “Avrupa İş Konseyi Socrates Komitesi tarafından Karabük Üniversitesi’nin eğitim alanında ‘En İyi Üniversite’,  benimde ‘Yılın En İyi Rektörü’ ödülüne aday gösterilmiş olmanın onuru ve mutluluğunu yaşıyorum. Karabük Üniversitesi ve şahsımı bu ödüle aday gösteren Socrates Komitesi’ne en samimi duygularımla teşekkür eder, şükranlarımı iletmek istiyorum. Aynı zaman da bu başarıya birlikte imza attığımız Karabük Üniversitesi çalışma arkadaşlarıma, öğrencilerime, bize inanan ve katkılarını esirgemeyen değerli Karabük Halkına bana bu onuru yaşattıkları için şükranlarımı sunarım.” dedi.

 

Konuşmasının ardından Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, bu ödüle layık görülmesine etken olan 5 yıl gibi kısa bir sürede gerçekleştirilen bu başarının hikâyesini bir tanıtım sunumu ile anlattı.

 

 

Gün boyu süren sunumların ardından Socrates Ödül Törenine geçilerek,  2013’ün alanlarında en iyi ve başarılı olan kurum kuruluşlarına ödülleri takdim edildi.

 

 

Eğitim alanındaki başarılı ve dinamik gelişmesinden dolayı Karabük Üniversitesi’ne  ‘En İyi Üniversite’ kurumun bu başarıyı yakalamasından dolayı Rektörü olarak Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a da ‘Yılın En İyi Rektörü’ ödülünü Avrupa İş Konseyi CEO’su Sayın John W. A. Netting takdim etti.

 

 

Ödüllerin takdiminin ardından sona eren sıcak samimi bir atmosferde düzenlenen Liderler Zirvesi programı boyunca Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal otuzdan fazla ülkeden katılan ekonomi, siyaset, eğitim ve kültür gibi alanlarda faaliyet gösteren iş ve bilim insanlarıyla Türkiye ve Karabük Üniversitesi arasında uluslararası işbirliğinin geliştirilmesi konusunda görüşmeler yaptı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.