Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BÜYÜKGENÇ İLK PROJESİNİ AÇIKLADI

  BÜYÜKGENÇ İLK PROJESİNİ

 

BÜYÜKGENÇ İLK PROJESİNİ AÇIKLADI 

AK Parti Karabük Belediye Başkanı Aday Adayı Özcan BÜYÜKGENÇ Memursen ve Bağlı sendikaları ziyaret etti. Büyükgenç burada kendisine sorulan bir soru üzerine ilk projesini gündeme taşıdı.

 

eğitim+bi.

 

MEMURSEN  ve Eğitim Birsen Başkanı Zeki Öz ve şube başkanlarının katıldığı toplantıda Ak Parti Karabük Belediye Başkanı Aday Adayı Özcan BÜYÜKGENÇ neden Aday olduğunu anlattı ve önemli iki Projesini kamuoyu ile paylaştı.

BÜYÜKGENÇ “Ben Beş yıldır Karabük Üniversitemizde Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı olarak görev yapmaktayım. Ayrıca Dört yıldır da Karabük Kent Konseyi Başkanı olarak görev yapmaktayım. Üniversite gençlerimiz ile iç içeyiz, onların sorunlarını ihtiyaçlarını en iyi bilenim. Kentin sorunları her ortamda ve platformda yetkililer ile paylaştık ancak Kent Konseylerinin yaptırım yetkisi yok. O yüzden söylediklerimiz havada kaldı. Bu yüzden Karanlığa Küfretmedim ama sitem ettim. Artık Onun için bugün aday adayı olarak karşınızdayım” dedi.
Karabük’ümüz Bir Emekli Kenti. Bu emeklilerimizi ben “Dünün Gençleri” olarak Nitelendiriyorum. Bu Dünün gençleri olarak nitelendirdiğimiz Emeklilerimiz ile “Bugünün Gençlerini ” Kent Ortak Paydasında Bütünleştirebilmeliyiz diyen BÜYÜKGENÇ ; “Emeklilerimizin deneyim ve Tecrübeleri bizim için çok kıymetli. Gençlerimizin de Gençlik Enerjileri çok kıymetli. Bizim Bilim adamlarımız ile hazırladığımız Elli kadar Projemiz var. Bunların Bir çoğu Mega proje. Kentimizin Çehresini değiştirecek projeler. Bu zamana Kadar Bireysel olmasın, projeler partimizin olsun diye açıklamamıştım Ancak Bugün sizlerle önemli bir projemizi paylaşacağım. Bu projemiz gerçekleşirse Bir çok İşsizimiz iş bulma imkanı bulacaktır. Karabük’ümüzün belki de yeniden doğuşu olacaktır.” Diyerek açıklamasını yaptı.

“Projemizin İsmi “Raylı Sistemler Üssü” Bir diğer adıyla “ Raylı Sistemler Organize sanayisi” nin kurulması.” Diyerek açıkladığı proje  kapsamı hakkında bilgiler veren Büyükgenç sözlerini şöyle tamamladı ;

“Üniversitemiz bünyesinde Türkiye’nin ilk ve tek raylı sistemler mühendisliği vardır.Yine Eskipazar Meslek yüksek okulunda Raylı sistemler Teknikerleri yetiştirilmektedir. Bu şekilde uzman düzeyinde yetişmiş elamanlar bu kenttedir. Kardemir Demir Çelik Fabrikalarında Hızlı Tren Rayı üretilmektedir. Vagon üretme çalışmaları devam etmektedir. Üretilen Bu rayların Analizlerinin yapılması ile ilgili Üniversitemiz Bünyesinde Türkiye de bir ilk olan Demir Çelik Enstitüsü kurulmuştur. Bu Raylar bu zaman kadar yurt dışında analiz edilmekteydi. Kentimiz de Demir Çelik kültürü de yaygındır. Velhasıl Malzeme vardır Ancak yemeğe Dönüştürülmesi gerekmektedir. Bizde Bunu Başaracağız ve Bu Raylı sistemler üssü ile ülkemizin birçok yerinde bu alanda üretim yapan işletmeleri Karabük’ümüze davet edeceğiz. Arzumuz İktidarımızın Gücü ile bu projemiz Kapsamında Kentimize teşvikin gelmesidir. Bu projenin gerçekleşmesi ve mevcut demiryolları ile hızlı tren pastasından en büyük pastayı alabilmemiz için Biz Bu Raylı sistemler organize sanayi bölgesini Kurmaya talibiz.

Bu Raylı sistemler üssü projemiz ile Hızlı tren veya diğer tüm raylı sistemlerle ilgili tüm iş ve işlemler bu Organize sanayi bölgesinde yapılacaktır. Proje gerçekleşirse ilimizin ekonomik kalkınmasına ve tanıtımını da en büyük katkı yapılmış olacak ve Binlerce İşsimiz iş bulacaktır…Değerli arkadaşlar Bir diğer Projemiz ise “Mono Ray Projesi” dir. Bu Projemiz ile Raylı sistem Taşımacılığını başlatacağız “