Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BÜYÜKÖZDEMİR ” KÖSE, EMANETE İHANET ETMİŞTİR”

Safranbolu Ak parti Belediye

Safranbolu Ak parti Belediye Başkan Adayı  Av. Ali Büyüközdemir  “Tarih kokan kenti spor aşkıyla yaşatacağız .Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için havuz ve spor kompleksleri yapacağız .Bir zamanların akşam eğlencesi , 7’den 70’e herkesin gitmekten keyif aldığı efsane lunaparkını da tekrardan Safranbolumuza kazandıracağız.” dedi

 

Büyüközdemir “Karabük ve Safranbolu’nun yanı sıra ulusal basında da gündem olan deprem kolileri ile ilgili bir açıklama yapma zarureti doğmuş ve kamuoyunu bilgilendirmek gerekmiştir.” diyerek de yazılı bir açıklama yaptı 

Yapılan açıklamada şöyle denildi ; Geçtiğimiz günlerde Karabük’ten ulusal yayın yapan bir televizyon kanalında Safranbolu Belediyesi’nin dağıttığı deprem kolileri ile ilgili bir açıklama yapmıştım.

Bilindiği üzere; 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan, 11 ili kapsayan ve asrın felaketi olarak nitelendirilen, deprem felaketin hemen ardından Türkiye tek vücut olmuş, deprem bölgesindeki yaraları sarmak adına ülkemizin tüm il, ilçe ve beldeleri seferber olmuştu.

Bu süreçte, Safranbolu Belediyesi de kampanyalar düzenlemiş, deprem bölgesine gönderilmek üzere binlerce gıda kolisi satın almıştı. Ancak, kolilerin tamamının deprem bölgesine gönderilmediğini, satın alınan firmanın deposunda 1 yıl bekletildikten sonra, depremzedelere verilmek yerine, seçimlerde oy devşirmek adına Safranbolu’nun bir mahallesinde dağıtıldığını ifade etmiş, bunun ne siyasi ahlaka ne insanlığa sığmayacağını dile getirmiştim.

Şimdi kamuoyunun ve sizlerin huzurunda Safranbolu Belediye Başkanı Sayın Elif Köse’ye soruyorum;

Bu gıda kolilerini neden bir yıl boyunca depoda beklettiniz?
Neden depremzedelere ulaştırmadınız?
Ramazan kumanyası olarak dağıtacaktıysanız, neden depremden sonraki Ramazan Ayında dağıtmadınız?
Safranbolu’da bir yıldır ihtiyaç sahibi yok muydu?
Neden 1 yıldır dağıtmayıp özellikle seçim öncesinde dağıttınız?

Son olarak belirtmek isterim ki, Başkan Köse depremzedeler için aldığı gıda kolilerini deprem mağdurlarına ulaştırmayarak emanete ihanet etmiştir. Bu önemli konuyu siz değerli basın mensupları ile paylaşıyor, gereğini Safranbolu halkının vicdanına bırakıyorum.”

Web Tasarım & SEO: Best4SEO