Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Çakır ; “KARDEMİR’E Yönetici atanacağı dönem neden hep siyasiler akla gelir?”

KARDEMİR AŞ YÖNETİMİNE M.ALİ ŞAHİN İSMİN GÜNDEME GELMESİ SONRASI SİYASİ PARTİLERDE GÖRÜŞ BİLDİRMEYE BAŞLADI

KARDEMİR AŞ YÖNETİMİNE M.ALİ

Karabük CHP İl başkanı Abdullah Çakır KARDEMİR AŞ Yönetimi için önerilen isimler hakkında kamuoyuna açıklama yaptı. Ortaya atılan isimler ile suni gündem yaratıldığına değinen Çakır, asıl gündemin ‘işsizlik, Karabük Devlet hastanesi, çevre yolu ve Karabükspor’ olduğuna vurguladı

Çakır yaptığı açıklamada şöyle dedi

“Karabük Demir Çelik Fabrikaların temeli, 1937 de Başvekil İsmet İnönü tarafından, bu ülkenin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün talimatı ile atılmış, 83 yıldır da binlerce ailenin geçim kaynağı olmuş, milli eserlerden milli kaynaklar üreten tesis için ‘Ya kapatılacak, ya kapatılacak’ denmesine rağmen yine yöre halkının ve demokrat güçlerin mücadelesi ile bugüne kadar yaşatılmıştır..

Karabük DÇ fabrikaları Özelleştirilirken bile ülke genelinde bir örnek teşkil etmiş yöre halkına verilmiş, Karabük için olmazsa olmaz olarak değerlendirilmektedir.

İşte bu noktadan hareketle, KARDEMİR sanki bir resmi KİT kurumu hüviyetineymiş gibi son günlerde bazı siyasilerin isimleri de zikredilerek yönetim atamaları adına, suni bir gündem yaratılmış dır.

KARDEMİR Borsa da milyonlarca İnsanımızın hissesi bulunduğu, SPK ya bağlı bir kurumdur.

Bu doğrultuda  KARDEMİR Yönetiminin zamanı geldiğinde belirlediği  4 bağımsız üyenin atanması için SPK ‘ya bildirimi gerçekleşir. Tüm bu süreçler bilinmekteyken, yaratılmak istenen suni gündem neden?

Bu ülkenin halen Covid-19 Pandemi süreci varken, İnsanlarımız bu süreçte sıkıntılar çekerken, İşsizlik tavan yapmış, dolara/Euro’ya bağlı ekonomik dar boğaz yaşanırken , KARDEMİR AŞ nin siyasiler ve siyasetle anılması Vatandaşlarımızı son derece rahatsız etmiştir.

Bunu yapılan haberlerin, sosyal medyalarda paylaşımı ile gelen tepkilerden net görebilmekteyiz.

KARDEMİR AŞ’ne  4 Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi atanacaksa, Demir Çelik sektörünü bilen, profesyonel olarak sistemin içinde olan liyakat sahibi İnsanlarımızdan seçilerek atanması doğru olacaktır.

Ülke ve Karabük Gündeminin bu kadar hassas olduğu bu süreçte İnsanların isimlerinin de zikredilerek yıpratılması akıl ve mantık işi değildir. Bu anlayış KARDEMİRİMİZE DE zarar vermektedir.

Bu suni gündemi yaratanlar öncelikle, çevre yolunu, şehir içi trafik sorununu, olmayan Devlet hastanesi sorununu , işsizlik sorununu ve Karabükspor sorununu bir araya gelip çözmeye çalışsın ve fikir üretsin isteriz.

Ayrıca; KARDEMİR’E Yönetici atanacağı dönem neden hep siyasiler akla gelir? Bu işi yapacak liyakat sahibi İnsanlarımız yok mudur? Diye sorgularken, her zaman Demir Çelik fabrikalarımızın (KARDEMİRİMİZİN) yanında olduğumuzu ve kentimiz için önem arz ettiğinden bir kez daha bu tür suni gündemlerin bu kente bir yarar sağlamayacağını  hatırlatır, saygılar sunarız”

Web Tasarım & SEO: Best4SEO