Çakır “Kriz var, sıkıntı varsa paylaşacaksak hep birlikte paylaşacağız”

Son Güncelleme : 06 Nisan 2020 - 14:53

Karabük CHP İl Başkanı Abdullah Çakır STK ları ve Odaları “ortak ses” olmaya davet ederek esnafın,iş insanlarının, çalışanların haklarının savunulması, kredi borçlarının faizsiz ötelenmesini, yeni projelerin geliştirilmesini ve Çiftçiye üreticiye destek sağlaması gerektiğini belirten bir açıklamada bulundu

Çakır açıklamasında şöyle dedi; ” Tüm Dünyanın mücadele ettiği ve Ülkemizde, Bölgemizde  halen sıkıntıların yaşandığı Koronavirüs nedeni ile çalışanlar mağdur durumda kalırken İş İnsanlarımız ve Esnaflarımızın büyük bir bölümü de mağduriyet yaşamaktadır.

Bu keşmekeş yaşanırken maalesef İş İnsanlarımızın ve esnaflarımızın STK ları olayları sadece izlemekte sesiz kalmaktadır.

-Çiftimiz için ekim zamanı olmasına karşın bu konularda ön destek çalışmaları planlanmamış, ya da bankalara esnaflarımız kredi al çözüm bul yoluyla mahkum bırakılmaktadır.

-Dünya da etkili olan virüs nedeni ile gıda üzerinde olabilecek yokluklara karşı bugünden hiçbir projenin geliştirilmediğini görmekteyiz.

-Okulların kapatılması ile birlikte okul servisleri, kantinler vb gibi yan destek kurumları için hiçbir çalışma yapılmamış, sadece evinizde kalın denerek iş geçiştirilmektedir, özellikle özel okullarımızın SGK borçları Devlet tarafından karşılanmalı, borçları faizsiz ertelenmelidir…

-Evet herkesin sağlığı için EVDE KALACAĞIZ ancak İnsanların zor günlerinde çözüm de bulmak için siyasi partiler başta, sendikalar, Esnaf örgütleri tüm STK lar da sessiz kalmadan projeler üretmesi gerekmektedir..

-CHP olarak Virüs krizinin ilk gününden itibaren olası gelebilecek tüm sıkıntıları hep birlikte paylaşarak çekmeliyiz bu anlamda, ‘kredi borçları kriz sonuna kadar faizsiz ertelenmelidir’ dedik

-Virüsün yarattığı kriz nedeni ile dolmuş, otobüs işletmesi sahiplerine mazeret zararı nezdinde ödemeler çıkartılmalı bu esnafımızın mağduriyeti giderilmelidir

-İş yerlerini kapatmak zorunda kalan Kafe, Berber, Kuaför, kahvehane, çay ocakları gibi iş yerlerimize yine AVM lerde mağdur kalan esnaflarımıza SGK ve Vergi ötelemesi vb destekler verilmeli, karşılıksız KOBİ kredileri ile desteklenmelidir.

 Sonuç olarak; Koronavirüsü krizi sonrası işleri duran, durma noktasına gelen orta ve küçük ölçekli sanayicilerimizin, tüm esnaflarımızın ve onların çalışanlarının sorunlarının çözümü için acil olarak tüm STK larımız, TSO ve Esnaf odaları başta olmak üzere sendikalarımız bir araya gelerek çözüm önerileri üretme gereğine inanıyoruz.

Kriz var, sıkıntı varsa paylaşacaksak hep birlikte paylaşacağız, hep birlikte çözüm üreteceğiz, bu Ülke hepimizin, krizi fırsat görenleri unutmayacağız, biz bize yetersek, biz bizim sorunlarımızı birlikte çözeceğiz..

Süreç sonuna kadar, sağlıkla evde kalacağız..”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Salih Emre 6 Nisan 2020 / 15:02 Cevapla

Sayın Başkan çok Teşekkür ederiz size.Çok çok hemde. Bu Safranbolu TSO ne iş yapar bu memlekette onlar bu kriz süresince ne yapmış Allah aşkına biri üyeleri için ne yapmış. Helal olsun size bu günlerde geçer ..geçer…