ÇAKIR “ÖNCE HAK ve HALK”

Haber Giriş : 17 Kasım 2022 - 14:35
Son Güncelleme : 17 Kasım 2022 - 14:36

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır düzenlediği basın toplantısında Ülke gündeminde ki yoksulluk ve yolsuzluk politikalarını eleştirirken Karabük ölçeğinde de Belediye ve mevcut İktidarı eleştirip ‘CHP iktidarında Hak ve Halk önemli olacaktır’ dedi

CHP İl Başkanı Abdullah Çakır toplantıya geçtiğimiz günlerde İstanbul Taksim de yaşanan Terör olayına değinerek ” Türk halkına başsağlığı diliyorum, Terörün adı kimliği her ne olursa olsun bu PKK dan IŞID’dan nereden gelirse gelsin masum ve savunmasız İnsanlarımıza karşı acımasızca böyle terör eylemleri içinde oluyorsa lanetleriz, lanetlemeye de devam edeceğiz, bu anlamda ölenlere Allah’tan rahmet kederli ailelere ve Türk halkına geçmiş olsun, başımız sağ olsun” diyerek başladı

İşte, İl Başkanı Abdullah Çakır ve beraberinde Merkez İlçe Başkanı Mehmet Erten ile beraber yapılan basın açıklamasından başlıklar ;

 • CHP Terör konusunda nettir. HDP=PKK=CHP gibi boş söylemleri dinliyoruz bazen oysa unutmayalım keşke Habur da ki o görüntüleri izlememiş olsaydık, keşke Oslo ve Dolmabahçe görüşmelerini görmemiş olsaydık, Diyarbakır Mitingini hala hatırlıyoruz, Terörist Abdullah Öcalan’ın kardeşini TV’lere çıkıp kimlere oy istendiğini hatırlıyoruz, Andımızı kaldıranlar, TC yi tabalardan silemeye kalkışanları halen unutmadık, Süleyman Şah Türbesinin bir gecede nasıl taşındığını unutmadık, Tank palet fabrikasını bir gecede kapatanlar unutulmasın, Milliyetçiyiz diyenler bunları görsün, Biz Milliyetçiliğimizi Kıbrıs’ın beşparmak dağlarına yazarak göstermişiz, Bize 6.masanın altında ki 7.kim diyerek sorgulayanlar, son olarak gördük ki Anayasa görüşmeleri sırasında HDP ile bir araya geldiler, anlaşma zemini aradılar, oysa HDP ile görüşülmez diyen Milliyetçi geçinenler de İktidara yakın siyasiler bu görüşme sonrası çark ederek farklı konuştular, ‘Gayet Normal’ dediler.
 • İktidarın 20 Yıl önce ne diyordu ” Yoksulluk-Yolsuzluk-Yasaklar” yani 3 Y diyorlardı oysa 20 yıl sürecinde ne yaptılar, aynı söylemler devam ediyor, sormazlar mı 20 yıldır ne yaptınız?
 • İktidara gelindiklerinde bu ülkede sosyal yardım alan aile sayısı yaklaşık 1 milyon civarındaydı bugün ise 4 milyon…Yani Türkiye 20 yılda 4 kat yoksullaşmış bunu görmüyorlar.. Yeni sosyal basın- medya düzenlemesi altında haber alma yazma engellendi. Siyasetçi-Gazeteci artık tutuklanıp cezaevine göndermeler yapılmaya başlandı.
 • Enflasyon rakamları uçtu bu ülkede TUİK açıklaması ile yaşanalar çok farklı.. Şu an ülkemizde %170 ama Emeklimiz, Asgari ücretlimize yapılan zamlar ortada.
 • Emekli ve Asgari ücretliler elektrik ve doğal gaza yapılan zamlar sonrası ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Geçen sene ile bu sene ödenen faturalar arasında %100 aşan artışlar var. Emekli ve Asgari ücret ile geçinen vatandaşlarımız için bu kış çok zor geçecek.. Açlık sınırının 7400 Tl olduğu Ülkede Asgari ücret 5500 Tl ?
 • Tüm bunların yanında KARABÜK’ÜN sorunlarına baktığımızda biz yıllardır bahsediyoruz bu kentte inanılmaz derecede Sağlık İle ilgili sorunlar yaşıyoruz. Halen 182 den MHRS dfen randevu alınmıyor, hani deniyor ya Hastanelerde kuyruk yok diye, evet yok, çünkü bilgisayarda, randevu tarihi 1-2 ay sonraya bırakıldığında evinde bekliyor, kuyruk orda şimdi, hani KBÜ Eğitim araştırmaya 150 yatak ek binası ? şimdi hastane de fizik rehabilitasyon bölümü 5000 evlere taşınacak deniyor, orayı neden tam teşekküllü düşünmüyoruz, Eğitim araştırmada Göğüs cerrahisi yok deniyor ki Sağlık bakanlığına teşekkür ederiz 57 doktor atandı iyi de bunu 52 si pratisyen dr. 7 sinden 2 si Halk sağlığı uzmanı diğeri Aile sağlığı uzmanı, branşlar yine boş… Sağlık Müdürlüğü, İktidar partisi Milletvekillerine çağrıda bulunuyoruz, Yenice de Eflani de Eskipazar da sorunlar tavan. Bakın Eskipazar Devlet hastanesi neden boşaltıldı? peki sorumlular hakkında ne yapıldı? bundan sonra ki tasarruf ne? neler oluyor Ölü taklidi yapıyorlar, buna cevap verin… Ovacık 9 yataklı devlet hastanesi için 1 yıl önce temeli atıldı ne oldu?
 • DÇ sektöründe inanılmaz derecede işçi çıkartmaları yaşanıyor, İşsizlik yaygınlaşıyor. Devletin 20 yılda yaptığı bir fabrika yok ama 20 yıldır yapılan tüm fabrikalar satıldı… Sonuç ortada !!
 • Sağlık Bakanın özel hastanesi var, Milli Eğitim bakanın özel okul sahibi, Turizm bakanının turizm şirketleri var, kamuoyu bunu düşünmeli…
 • CHP İktidarında 2 şey öne çıkacak Hak ve Halk. Halk adına çalışılacak, şirketlerin cebine inen paralar halka dağıtılacak..
 • Karabük te inanılmaz bir trafik sorunu yaşanıyordu şimdi hepten kilitlendi. Kesintisiz ulaşım yapılacak denirken projeler birbirine karıştı. Karayolları ağı üzerine yapılan 100 milyon civarında ki projeyi Belediye neden yapıyor? Kamuoyunu bilgilendirsinler.. Karabük Belediyesi beşbinevler başta diğer mahallelerde ki ulaşımı için Halk otobüslerin de yaşana sorunları çözsünler,
 • Karabük sanayi kenti, bakın yıllardır konuşulan çevre kirlenmesinin önüne geçilmedi, Karabük te yıllardır filtre sistemi denetlenecek denmekte, hava kirliliği hat safhada, fabrikalar artık çevre düzenlemesi, filtrelerini sağlıklı bir şekilde tamamlasın, İnsana değer versin Çevre İl Müdürlüğü de bunu denetlesin..
 • Kardemir de Karabük’ü yok sayan bir Yönetim şekillenmesi yapıldı. Oysa bu fabrikaları 8 Kasım eylemlerinden hatırlayın sizler. bizler eylemler ile mücadeleler ile yeniden yaşamasını sağladık, Şimdi bakıyoruz idari kadrolarda, Yönetimlerde DÇ üretimini Türkiye’ye öğreten Karabük’ten bir kişi yok, atanmıyor hatta son olarak Kurumsal İletişim Müdürlüğüne bile A spor kanalından bir kişi atanmış yok mu arkadaşlar sizin içinizden bu işi güzel yapacak isimler,… KARDEMİR’in bu siyasi atamalarının son bulmasını istiyoruz. Bu arada önce ki gün yaşanan iş kazasında vefat eden kardeşimize de rahmet dilerken artık bu iş kazalarının olmamasını istiyoruz.
 • Bakın Karabük e Rektör atanıyor, kariyerine bakın, Rektör kariyerini nasıl almış, dışardan atamaya geldiğinde araştırma , liyakat araştırması yok, oysa Karabük ün ne değerleri var, sahip çıkılmıyor..
 • KBÜ de son dönemde tüberküloz (verem) yaygın iddiaları var. Özellikle yabancı uyruklu öğrencilerin bu hastalığı taşıdığı ve ölümler olduğu ifade ediliyor, önlem alınmıyor hastalık yaygınlaşacak korkusu var ama ne sağlık Müdürlüğü ne KBÜ bu konuda bilgi vermiyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.