Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Çanakkale Zaferinin 99. Yıldönümünü Kutladık

18 Mart Şehitleri Anma

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99. yıl dönümü dolayısıyla Karabük’te bir dizi tören ve anma programı düzenlendi.

Resim 177

Karabük Şehitler Anıtı’nda çelenk sunumu ile başlayan törene Vali Orhan Alimoğlu, Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Samit Tokmak, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan, Karabük Üniversitesi Rektörü Burhanettin Uysal, Vali Yardımcıları Erkan Çapar ve Tarkan Keskin, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, AK Parti İl Başkanı Ömer Ayar, Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Dernek Başkanı ve üyeleri, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı ve üyeleri, Muharip Gaziler Dernek Başkanı ve üyeleri, daire müdürleri, öğrenciler ile şehit yakınları katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ve Şehit Aileleri Derneği’nin Şehitlik Anıtına çelenklerinin sunumu ile devam etti. Törende Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği adına şehit oğlu Ersin Gülenç’in anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirlerin ardından protokol üyeleri şehit aileleri ile bir süre sohbet ettikten sonra şehitliklere karanfil bıraktılar. Tören daha sonra Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi’nde çeşitli etkinliklerle devam etti.