Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ÇELİK “DÜĞÜNLERDE O GELENEK CAHİLLİKTİR”

Son  günlerde gündeme gelen

Son  günlerde gündeme gelen düğünlerde silah atılmasıyla ilgili,  Karabük Valiliği “dün ki olayla ilgili olarak şahıs Yakalanarak adli ve idari işlem başlatılmıştır bilginize” açıklaması yaparken konuyla ilgili olarak müzisyen Ceyhun Çelik’te  düğünlerde yaşanmasını istemedikleri bu tür olaylarla ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulundu.

Ritim Atölyesi çatısı altında bulunan Ceyhun Çelik Bandosu ve Ceyhun Çelik Orkestrası müzisyenleri olarak yapılan açıklamada; “tavrımız net, Silah atılmasını istemiyor ve silah atıldığı anda çalmayı bırakıp alanı terk edeceğimizi tekrar vurguluyoruz.” ifadelerine yer verdiler

Ceyhun Çelik, “Düğünde silah atmak bir gelenek değil, cehaletin, sonradan görmeliğin, insan hayatını hiçe saymanın ve aslında psikolojik rahatsızlıkların dışa vuru mudur. İnsanların en mutlu günü olması gereken bir günde cinayete teşebbüs etmesi, akıl ve mantık yoluyla açıklanamaz. Yıllardır duyduğumuz ve bazılarına da şahit olduğumuz ölümler ve yaralanmalardan artık bir ders çıkarmalı ve bu gereksiz seremoniden vazgeçmeliyiz. Düğünler şiddet ve silahla değil; müzik, dans, oyunlar ve halaylarla güzeldir.” ifadelerine yer verirken son olaylardan ders çıkartılması gereğini vurguladı.

SON GÜNLERDE YAŞANAN OLAYLAR SONRASI DA KARABÜK VALİLİĞİ DUYURU YAYIMLADI

Web Tasarım & SEO: Best4SEO