Bir Gerçek Var..

HABER MERKEZİ

Yine İndirim Geldi

HABER MERKEZİ

Çelik İş Karabük Şubesi Genel Kurulunu Tamamladı

Son Güncelleme : 15 Ekim 2017 - 16:19

 

 

 

 

Çelik-İş Sendikası Karabük Şubesi 8’inci Olağan Genel Kurulu Karabük Vali Nafiz Kayalı Kültür Merkezi’nde yapıldı. Genel kurula, Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Karabük Şubesi Başkanı Ulvi Üngören, Kardemir Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut, işçiler ve davetliler katıldı.

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Çelik-İş Sendikası eski Genel Başkanı Metin Türker’i rahmet ve minnetle anarak, “Rahmetli Metin Türker’in çizdiği istikametten Çelik-İş’i geleceğe taşıyacak arkadaşlarımızın aynı sorumlulukla yola devam ediyor olması bizim için önemli bir kazanımdır” dedi.

“Toplantı Salonumuza Metin Türker’in Adını Vereceğiz”
Çelik-İş Sendikası eski genel başkanı Metin Türker’den ve yapmış olduğu değerli çalışmalarından bahsettiklerini anlatan Arslan, “HAK-İŞ yönetim kurulumuzda aldığımız kararla HAK-İŞ Genel Merkezindeki tadilatımız sona erince binamızdaki bir toplantı salonumuza rahmetli Metin Türker’in adını vereceğiz” ifadelerini kullandı.

“Sanayi İşçileri Sendikal Hareketin Amiral Gemisidir”
Çelik-İş Sendikasının sanayi alanındaki önemli bir kesimi temsil ettiğini vurgulayan Arslan, “Çelik-İş Sendikası sanayi işçilerini temsil ediyor. Bütün dünyada sanayi işçileri sendikal hareketin amiral gemisidir. O yüzden Çelik-İş Sendikasının temsil ettiği bu misyon, Türkiye’nin emek hareketi için de çok önemlidir. Çelik-İş’in gücü, Türkiye emek hareketinin gücüyle paraleldir” sözlerini kullandı.
Demir-Çelik alanında 1,5 milyon civarında çalışan metal işçisinin bulunduğunu anımsatan Arslan, çok sayıda metal işçisinin HAK-İŞ ve Çelik-İş bünyesine katılmak için beklediğini dile getirdi.
“İSDEMİR’i Kazanmak Bizim İçin Mucize Niteliğinde Bir Başarıdır”
İSDEMİR davasının tekrar kazanılarak burada yeniden örgütlenmenin HAK-İŞ ve Çelik-İş Sendikası için çok önemli bir kazanım olduğuna dikkati çeken Arslan, “İSDEMİR’i kazanmak bizim için mucize niteliğinde bir başarıdır. Çünkü İsdemir bizim için çok önemliydi. İSDEMİR bizim için çok anlamlıydı ve çok şükür bu işyerini tekrar bünyemize katmayı başardık” dedi.
Arslan, “İşçi işveren ilişkileri konusunda örnek olarak KARDEMİR’i gösteriyoruz. Çünkü KARDEMİR’in büyümesi demek bizim de büyümemiz demektir” dedi.
Arslan, 8. Olağan Genel Kurulun birliğe, beraberliğe ve dayanışmanın artmasına vesile olması temennisinde bulundu.

“Sendikamız KARDEMİR’de Hayat Bulmuştur”
Genel Kurulda konuşan Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci ise “Sendikamız, Kardemir’de hayat bulmuş, zaman içerisinde el ve tırnak gibi birbirinden ayrılmaz iki parça haline gelmiştir. Kardemir, Çelik-İş’in sevdasıdır, başkentidir, ana vatanıdır, adeta yıkılmaz bir kalesidir. Çelik-İş, Kardemir ve Karabük ile aynı kader çizgisinde ilerleyecek kadar bütünleşmiştir. Birisi olmazsa diğerinin bir anlamı ve hükmü yoktur” diye konuştu.

Kongrede mevcut başkan Başkanı Ulvi Üngören güven tazelerken yönetim kurulu şu isimlerden oluştu.

Şube Başkanı
Ulvi Üngoren

Şube Sekreteri
Mustafa Karayel

Mali Sekreter
Ali Bilen

Teşkilatlandırma sekreteri
Kenan Yılmaz

Eğitim Sekreteri
Emrullah Aydın

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.