Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ÇELİK İŞÇİSİ UMUTLU

ÇELİK İŞÇİSİ  UMUTLU  

ÇELİK İŞÇİSİ  UMUTLU

 

Çelik iş  Genel Başkanı A.Cengiz GÜL , Karabük Çelik İş Şubesinde Yaptığı  Açıklamada TİS ile İlgili Bilgiler Verdi.

 

MANSET  SENDİKA

 

KARDEMİR AŞ İLE ÇELİK İŞ SENDİKASI ARASINDA 2014 YILINI KAPSAYAN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ (TİS) İÇİN GÖRÜŞMELERİN SALI GÜNÜ DEVAM EDECEĞİNİ AÇIKLAYAN GENEL BAŞKAN CENGİZ GÜL SÖZLEŞME ADINA UMUTLU KONUŞTU.

Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül beraberinde Genel Merkez Eğitim Sekreteri Recep Akyel ve Karabük Şube Başkanı Ulvi Üngören bugün bir basın açıklaması yaparak son gelişmeler hakkında bilgiler verdiler..

Neşeli ve kendinden emin tavırlarla açıklama yapan Cengiz GÜL , Tabanın kendilerine gösterdikleri ilgi ve destekten dolayıda Çelik işçisine teşekkür etti.

Karabük Demir ve Çelik İşletmeleri (KARDEMİR) A.Ş’de devam eden 11. Dönem Toplu İş Sözleşme görüşmeleri için Karabük’e gelen Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül bugün basın toplantısı düzenledi ve KARDEMİR Fabrikalarında TİS görüşmelerinde sona geldiklerini ve yüzde 20 zam artışı teklifinde yarın mutlu sona ermeyi arzuladıklarını söyledi.

Bugün KARDEMİR Genel Müdürü Fadıl Demir ile birlikte şube ve genel merkez yöneticilerimizle birlikte bir toplantı yaptıklarını dile getiren Cengiz GÜL ; “ Biz son teklifimizi verdik. KARDEMİR yönetimi kendi içerisinde değerlendirip bize cevaplarını verecek.” Dedi.

Bizim bugün olmazsa olmazımız, koşullarımızdan biri 2010 yılında işe giren arkadaşlarımızın kadrolarının verilmesidir diyerek yine kırmızı çizgi belirleyen Cengiz GÜL ; “ 2013-2014 sözleşmesinde yüzde 20’lik ücret artışında mutlak talebimiz var. Bunun giderilmesini önerdik. İki yıllık toplam yüzde 20’yi aşağıya çekmeyecek şekilde imza atacağımızı söyledik. Bir önceki toplu sözleşmedeki ücret artışını değerlendirdiğimizde bugün geldiğimiz noktada KARDEMİR işçilerinin iyi bir ücret skalasına geleceğini düşünüyoruz. Bu arada 1.100 arkadaşımızın çalıştıkları kadroya geçmeleri gerçekten gizli bir artış. Bu toplu sözleşmenin en güzel yanı olarak değerlendirilebilir. Bugünkü görüşmelerde Fadıl bey ve yönetime teşekkür ediyorum.” diyerek yarın (Salı günü) çalışan arkadaşlarımızla bilgilendirme toplantısı yapacağız açıklamalarında bulundu..

KARDEMİR’DEN  olumlu yanıt gelirse yarın sözleşmeyi bitirmeyi düşünüyoruz diyerek , genel anlamda sendikanın örgütlenme çalışmalarının devam ettiğini belirten Cengiz GÜL ; “ Bugün 35 bin üye seviyelerine geldik, Çelik İş yüzde ikilerin üzerinde ve yüzde üçe doğru gelmekte, örgütlenmemizi ciddi şekilde engelleyecek çalışmalar var. Sarı sendikanın İSDEMİR’deki hamlesi bizim örgütlenme çalışmalarımız durdurmaya yöneliktir “ dedi.

Türkiye’de son günlerde sıkıntılı bir dönem içinden geçtiğini anlatan Gül, : “Ekonomide ciddi bir dalgalanma var. Dövizdeki dalgalanma ekonomimizi ciddi bir şekilde sağlam yapıda olmasına rağmen 100 milyarlık bir dalgalanma söz konusu. KARDEMİR’in ekonomik yapısının sağlam olduğunu düşünüyoruz ve bu toplu sözleşmeyi bu dalgalanmadan etkilenmeden bitirmek istiyoruz. Bu işi ekonominin dalgalanmasına fırsat vermeden bitirmek istiyoruz. Bu dalgalanmanın Karabük’te olmaması mümkün değildir. Bu yansımaları görülmeden bu toplu sözleşmeyi çok iyi rakamla bitirmek istiyoruz . Türkiye’de sosyalist bir devlet yapısı olsa kamuda olabilirdi. Biz karma bir ekonomi ile yönetiliyoruz. Ekonominin büyük bölümü özel sektörde. O yüzden sorunun büyük bölümü de özel sektör ve olaya böyle bakmamız lazım.” .” Şeklinde görüşlerini dile getirdi

işte Cengiz Gül’ün Açıklamaları