Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Cem Küçük’e Tepkiler Çığ Gibi Büyüdü !!

Karabük Ak Parti İl Başkanlığı Yönetiminde değişim olacak gibi asparagas bir habere imza atmıştı

Karabük Ak Parti İl

Cem Küçük gün geçmiyor ki farklı  asparagas haberleri kamuoyuna duyurmasın. En son “Karabük Ak parti İl Başkanlığı değişecek ” şeklinde ki iddiaları ile gündeme gelen Küçük, son olarak vergi paketi taslağı ile ilgili  ilginç açıklamalarda bulundu.

Işık Cemaati’nin yayın organı Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük, kamuoyunda büyük tepki çeken vergi paketi taslağıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yeniçağ  gazetesi web sitesinden verilen habere göre  “Elbette yurt dışı çıkış harcı gibi düzenlemelere itiraz edilebilir” diyen Küçük, “Ama paketin tümü yanında bu küçük bir istisna kalır. Yeni vergi paketi eğer cayılmazsa harika olacak. Böylece herkes vergi verdiğini hissedecek” diye yazdığını kamuoyu ile paylaştı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in ekonomiyi düzeltmek için elinden geleni yaptığını söyleyen Küçük, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“ŞİMŞEK BATI’DAKİ GİBİ VERGİ DÜZENLEMESİ YAPMAK İSTİYOR”

“Temel rakamlar iyi gidiyor. Yani makro düzeyde işlem tamam. Sıranın mikro düzeye gelmesi lazım. Yani halka inerse ekonomideki sıkıntı aşılmış olacak. Sayın Şimşek bir yandan da Batı’daki gibi vergi düzenlemesi yapmak istiyor.

Sonuna kadar savunuyorum… Mesela yeni vergi paketinde neler var? Türkiye’nin de aralarında bulunduğu yaklaşık 140 ülke tarafından onaylanan mutabakat metnine göre yıllık konsolide hasılatı 750 milyon avro eşiğini aşan çok uluslu işletme gruplarının düşük vergileme yapılan ülkelerdeki şube, iştirak ve iş yerlerinin asgari bir tamamlayıcı vergilemeye tabi tutulması kararından hareketle bu şirketlere ek vergi getirilmesi öngörülüyor. Bu kapsamda faaliyet gösterilen her bir ülke bazında belirlenen efektif vergi oranı yüzde 15’in altında olduğu, o ülkede doğan kârlara tamamlayıcı bir vergi uygulanacak. 2024 gelirlerine uygulanmak üzere ve 2025 yılında verilecek ayrı bir beyanname ile yürürlüğe girmesi öngörülen düzenlemeyle tahminî 40 milyar TL gelir etkisi bekleniyor.”

Kaynak : Cem Küçük vatandaşın yiyeceği kazığı ‘harika’ diyerek duyurdu (yenicaggazetesi.com.tr)