Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CEYLAN TC ADINA MALİ’DE

      KALKINMA

 

 

 

KALKINMA BAKAN YARDIMCISI MEHMET CEYLAN TC TEMSİLEN  MALİ CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ DEVİR TÖRENİNE KATILMAK ÜZERE  AFRİKA’YA GİTTİ.

 

 

 

CEYLAN’A BÜYÜK ONUR

 

 

 

West_Africa_map

Mali’de Temmuz  ayında Afrika / Mali de  düzenlenen Cumhurbaşkanlığı seçimin de  yüksek katılım oranıyla, barışçıl ortamda ve şeffaf şekilde  tamamlanmış Türkiye ‘ de bundan memnunluk duyduğunu yayınlamıştı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamalarda , seçimde sergilediği olgunluk için tüm Mali halkı, Birleşmiş Milletler misyonu ile başarılı iş birliğinden dolayı da Mali makamları tebrik edilerek  Türkiye’nin, sıkıntılı bir dönem sonrasında, anayasal düzene dönüşü teşkil eden bu önemli süreçte, Mali’deki tüm tarafların seçim sonuçlarına saygı göstermesini, ikinci turun yapılması halinde barış ve güvenlik ortamının bozulmamasını ve seçimlerden sonra siyasi istikrarın hızla tesis edilmesini temenni ettiği vurgulanmıştı.

maliDışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da dost ve kardeş ülke Mali’nin yanında yer almaya devam edeceğini belirtirken Mali’ye TC temsilen Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet CEYLAN’I görevlendirdi.

Ceylan  bugün Afrika / Mali’ye geçerek yarın yapılacak törenlere Türkiye Cumhuriyeti adına temsilen katılacak.