Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP BU SEÇİMLERE DE AYNI HATALAR İLE GİRİYOR

    SANAYİ KENTİ

 

 

SANAYİ KENTİ KARABÜK’TE  SOSYAL DEMOKRATLAR NEDEN BAŞARILI OLAMIYOR? BUNUN ANALİZİNİ BİR TÜRLÜ YAPAMIYORLAR. SOSYAL DEMOKRATLARIN ANA ÇATISI CHP GENEL MERKEZ YÖNETİMİ, KARABÜK İÇİN “BIKTIRDILAR” ARTIK İFADELERİNİ KULLANMALARINA RAĞMEN, HER GELEN İLE BOY BOY RESİMLER ÇEKTİRİP, “GÜVEN TAZELENMİŞTİR” MESAJI VERMELERİ  CHP TABANINA İNANDIRICI GELMİYOR.

 

 

 

İŞÇİ VE EMEKLİ KENTİ  KARABÜK’TE

CHP NEDEN 4.PARTİ OLUYOR..

 

 

Son Genel ve Yerel seçimlerde Karabük’te istediğini bulamayan, her seçim öncesi çeşitli spekülasyonlar yaşayan ve iç çekişmelerini hemen dışarı vuran Cumhuriyet Halk Partisin’de önümüzde ki yerel (belediye) seçimlerde de umut yok.

Her dönem kısır kavgalar ile parti içi çekişmeler neticesinde güven kaybeden, ancak her seferinde genel merkezlerinden güven tazelediklerini açıklayan gurupların kavgaları yine yavaş yavaş su üstüne çıkmaya başladı.

Bir yandan ; CHP’ye hiç oy vermeyen ve belki de hiç oy vermeyecek, iktidar sevdalısı, muhafazakarların  yanı sıra CHP düşmanları bu tartışmalardan keyif alırcasına, gündemde tutmaya çalışıyorlar. Hedef CHP’nin iç tartışmalar yaşayarak, kan kaybetmesi ve çok daha küçük bir muhalefet olarak varlığını sürdürmesi.

Diğer yandan ise;  çok uzun yıllardır CHP içerisinde çeşitli makam ve mevkilerde yer bulan, çekirdek kadrosunu kuran, yıllarca yönetmelerine rağmen CHP’ye hiçbir başarı kazandıramayan çevrelerin kaprisi, ihtirası, küçük olsun benim olsun anlayışı , partinin Karabük’te kaybetmesinin ana faktörleri oluyor.

 

İL YÖNETİMİ VE İLÇE YÖNETİMLERİ FARKLI BOYUTLARDA 

Karabük İl Yönetimi ve merkez ilçe yönetimi arasında her an kopabilecek  bağlar, Safranbolu ilçe yönetimi ve İl yönetimi arasında kopmuş durumda.

Bir çok etkinlikte yada parti içi çalışmalarda , CHP tabanı tarafından net bir şekilde görülen ve konuşulan uyumsuzluk ,  Genel Merkezin kayıtsız ve tutarsız davranışları  neticesinde  çözüm bulamazken, sosyal demokratların ilk yerel seçimlerde Karabük’te yine 4.parti konumunda kalacaklarını gösteriyor.

 

SAFRANBOLU’DA BİRLİK OLUNABİLECEK Mİ?

CHP’nin en iddialı olduğu ilçeler Safranbolu ve Yenice. Yenice’de Sabri Özgün’ün muhtemel adaylığı ilçede sosyal demokratlar arasında büyük bir heyecan oluşturmaya başladı.

Safranbolu’da ise işler biraz daha karışık. Safranbolu ilçe teşkilatının, il teşkilatı ile eski çekişmeleri, Safranbolu’da partinin bazı dinamik isimlerinin küskünlükleri seçimlerden önce aday adayları için büyük bir engel oluşturuyor.

Safranbolu’da aday olacak isim ilk önce bu ayrımcılığı ortadan kaldırması gerekiyor. Bu konuda İl Başkanı Bayram Karadağ ve Safranbolu İlçe Başkanı Abdullah Çakır acaba kendilerinde bir sorumluluk ve görev hissediyorlar mı..?

 

ESKİPAZAR’DA İLÇE YÖNETİMİ LİSTESİ KADAR OY ÇIKMAZ İDDİASI 

CHP Eskipazar ilçesinde ise adeta yok.  Eskipazar’da ki sosyal demokratlar “burada ilçe yönetimi listesi kadar oy alınmıyor,” iddiasında bulunuyorlar.

 

KARABÜK’Ü  MERKEZ  İLÇE AÇIKLAYACAK ?

Yerel seçimler öncesi Karabük il Başkanlığın da hareketlenme yok. Belediye başkan adaylığı konusunda fikir antrenmanları yapan Bayram Karadağ, yakın çevresine “Belediye Başkan adaylığı için merkez ilçe belirleyecek” ifadeleri il ve ilçe yönetimlerinin de ortak çalışmadığını gösteriyor diyen sosyal demokratlar Karabük için bu seçimlerde de son seçimde yaşananlarda farksız olacak , ana muhalefet partisi Karabük’te 4.parti olacak diyorlar.

 

 

 

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO