Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP HER MİLLETVEKİLİ GELİŞİNDE KARIŞIYOR (?)

    CHP KARABÜK

 

 

CHP KARABÜK İL TEŞKİLATI VE İLÇELER YAKLAŞIK SON 5 YILDIR İSTİKRARI YAKALAYAMADI. PARTİ İÇİ KISIR ÇEKİŞMELER , DELEGE YAPISINDA VE ORGANİZASYONDAKİ ÇARPIKLIKLAR  NEDENİ İLE  BİR TÜRLÜ HUZUR BULUNAMADIĞI , YİNE GENEL MERKEZİN KARABÜK İÇİN NE HALİNİZ VARSA GÖRÜN ANLAYIŞINA SAHİP OLDUĞU İDDİALARI SAFRANBOLU’DA PATLAK VERDİ.  

KARABÜK’E VE İLÇELERE GELEN MİLLETVEKİLLERİNE  GÖSTERİLEN İLGİSİZLİK  SONRASI PERŞEMBE GÜNÜ SAFRANBOLU’YA GELEN  MİLLETVEKİLLERİ YİNE PARTİ İÇİ İLETİŞİMSİZLİĞİ  ORTAYA ÇIKARDI.,ÖNÜMÜZDE Kİ YEREL SEÇİMLERDE CUMHURİYET KENTİ KARABÜK’ÜN CHP’SİNİ YİNE  3.YADA 4. PARTİ ZOR YAPACAK GÖRÜNTÜSÜ VERDİ..

 

 

CHP İÇİNDE Kİ MUHALEFET RUHU YİNE NÜKSETTİ 

NE OLACAK BU “CHP”NİN HALİ DEDİRTMEYE

DEVAM EDİYORLAR

yalcinkaya_karabukte_h8894

Haziran ayı ilk haftasında Karabük’e gelerek bir dizi incelemeler yapan 10 milletvekillinden;

– Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, İhsan Özkes, Faik Tunay ve Süleyman Çelebi, Ankara Milletvekili Ayşe Gülsün Bilgehan ile Bülent Kuşoğlu, Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner, Antalya Milletvekili Arif Bulut ve Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan esnafı ziyaretlerinde bulunmuş son olarak belediye önünde yapılan basın toplantısında ki organizasyon bozukluğu nedeni ile milletvekilleri halktan kimseyi göremeyince şok yaşamışlardı.

Ardından partililerin ,  CHP İl ve İlçe yöneticilerinin tabanın eleştirisinden korkuyor onun için haber veremiyorlar şeklinde eleştirileri dikkat çekmişti.

chp-li-kokturk-ataturk-e-saygisizlik-3637513_o

Bu hafta ise , CHP Bartın Milletvekili Rıza YALÇINKAYA ile Zonguldak milletvekili Ali İhsan KÖKTÜRK; Safranbolu’ya geldiler. Esnaf ziyaretlerinde  bulunan Milletvekilleri Karabük’ten ayrılmadan önce Safranbolu’nun parti içinde önemli isimlerinin istifa kararları ile adeta şok oldular..

Milletvekillerinden uzak tutulduklarını,haber verilmediğini belirten bu kez de  yine haber edilmediğini savunan eski tüfekler ve 21.dönem Milletvekili Mustafa EREN partiden arkadaşları ile birlikte istifa ettiğini açıkladı.

İlçe merkezinde bulunan Perşembe Pazarı’nda ki esnafları ziyaret ederek sohbet eden milletvekillerine  CHP Safranbolu  İlçe Başkanı  Abdullah Çakır eşlik etti.

Yalçınkaya, gazetecilere ; “ Batı Karadeniz havzası Karabük-Bartın ve Zonguldak , kaderleri  bir bir bütünün ayrılan parçaları da diyebiliriz . Ülke genelinde ve bizim batı Karadeniz bölgemizde esnaflarımızın durumu söylendiği gibi iyi değil. Bunu bu ilçede gördük.” Dediz23

Batı Karadeniz bölgesinin verdiğine karşın,  karşılığını yatırım olarak alamıyor diyen Milletvekili Yalçınkaya  “Bölgemize çalışmak için dışarıdan insanlar geliyor. Bizim hemşehrilerimiz ise başka illerde gurbette çalışıyor. Bizde ayakta kalabilmek için başka illerde yöresel dernekler kurmaya başladık. Artık bölgemiz yatırım hakkını almalıdır. Ödediği vergilerin 5–6 katını geri alan iller varken bizim 3 ilimiz ödedi verginin çok azını geri alabiliyor yatırım olarak. Bölgemizdeki FİLYOS projesi ilerlemiyor. Ulaşım ve sanayileşme sıkıntılarımız var. Bu sıkıntılar ortak sıkıntılardır. Bunları rapor haline getirerek mücadelemizi vereceğiz.”  Dedi.

Milletvekillerinin Karabük/Safranbolu gezisi  öncesi-sonrası yaşanan istifa kararları kentte ve CHP tabanında bir kez daha şok yaratırken , CHP tabanın da ki  sosyal demokratların, “Milletvekilleri gelip Karabük’te ki eksikleri iç kavgaları görüyorlar, Parti Genel başkanları gelip görmekteler neden bir önlem almamaktalar diğer siyasi partilerde ki disiplinin 10/1 i yok CHP de böyle giderse hepten tarih olacak parti ”  şikayetlerinde bulunuyorlar.

CHP safranbolu ilçe örgütünün omurgasını teşkil eden partinin eski tüfeklerinin istifasının ise çok ses getireceği Safranbolu’da sosyal demokrat 200-300 kişinin istifasına kadar gidebilecek bir organizasyonun olabileceğine işaret çeken konuya yakın kaynaklar  Genel Merkez bu işlere soğuk durdukça ve kökten çözümler üretmedikçe bu çalkantıların devam edeceği ve hatta daha da alevleneceği konusunda bilgiler veriyorlar.

ŞOK İstifalar Haberimiz http://karabukgundem.com/ve-sonunda-safranbolu-patladi.html