31. Mart 2024 yerel seçimler öncesi Ak parti merkezden 8 aday adayı ile yola çıkarken ana muhalefet partisi CHP den sadece bir aday adayının yola çıkmasına parti tabanından tepkiler var.
CHP İl yönetimi aday adaylık sürecini 3.kez uzatırken parti içinde yaşanan sessizlik tabanın sert eleştirilerine neden oluyor. CHP bundan önce ki 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde de aynı hatalara düştü, Karabük’te şu an Ak parti-MHP Yarışını izleyeceğiz buna siyasi olarak müdahale etmek gerek şeklinde Karabük Gündem Gazetemize şikayetlerini dile getiren partinin eski kurmayları “aday adayı olan arkadaşımıza lafımız yok, hakkıdır ancak bu partiye gönül veren ve belediye başkanlığında iddialı konumlarda olabilecek isimler neden aday olmaz” diyorlar
CHP de aday adaylarının çıkmaması, parti içinde ki sessizliğin bozulması gerektiğini savunan parti tabanında ki eski tüfeklerin Av Erdoğan Dinçel isimlerin Karabük’te toparlayıcı güç vereceğine de işaret ederek İl Başkanlığının bu konuda neden ön çalışma yapmadığını da sorguluyorlar
Aynı partililer Dinçel’e giderek baskı yapacaklarını ve aday adayı olarak çıkmasını isteyeceklerini dile getirerek “Cumhuriyet kenti Karabük’te fabrikayı kuran parti olarak hareketlenmeliyiz, ali olur veli olur ama heyecan olmalı, bugünden teslimiyetçilik var, böyle olmamalı” şeklinde görüşlerini ifade ediyorlar