Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP’DE DEĞİŞİMCİLER VE YENİLİKÇİLER SAVAŞI. KARABÜK’TE 3’E, ÜÇ DURUMU HAKİM..!

Cumhuriyet Halk Partisinde Değişimciler

Cumhuriyet Halk Partisinde Değişimciler ve Yenilikçiler olarak ortadan ikiye yarıldı.

CHP’de büyük kurultay öncesi iki isimden genel başkanlık için adaylık açıklamaları da geldi. Grup Başkanvekili Özel ve Eski PM Üyesi Öymen, Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı adaylıklarını açıkladılar.

Özel, “CHP’deki değişim ülkedeki değişim için ön koşuldur” derken, Öymen ise CHP’nin ‘statükocular’ ile ‘samimi olmayan değişimciler’ arasında sıkıştığını belirterek ‘üçüncü yolu açmak için’ CHP Genel Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

CHP de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen Yenilikçiler ile Değişim isteyen Özgür Özel arasında geçecek gibi görülürken büyük kurultay öncesi taraflar İl Kongrelerinde delege üstünlüğü sağlamak için yarışıyorlar

İki tarafın da gözü İstanbul ve Ankara’daki Avcılar, Bakırköy, Beşiktaş, Esenyurt ve Çankaya’nın da aralarında yer aldığı kritik ilçe kurultaylarına çevrilirken İstanbul’da Değişimciler, Ankara’da Yenilikçiler üstünlüklerini ilan ettiler.

İstanbul, Çanakkale, Balıkesir,Eskişehir, Kastamonu ve Karadeniz İllerinde Değişimcilerin hakim olduğu belirtilen CHP Kurultayı öncesi Ege ve Akdeniz de Yenilikçilerin hakim olduğu kaydediliyor.

KARABÜK’TE 6 DELEGENİN 3 Ü DEĞİŞİMCİ, 3’Ü YENİLİKÇİ

CHP Büyük kurultayı öncesi İllerde ki kongrelerini büyük ölçüde tamamladı. Son olarak Karabük-Kastamonu illerinde tamamlanan kongreler gerçekleşti.

Kastamonu kongresinde değişimciler büyük farkla kongrenin galibi olurlarken Karabük’te ki 6 delegenin 3’ünün değişimci, 3’ünün de yenilikçi olduğu iddia edildi.

Olağan Kurultayı, 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde yapılması öngörülen Cumhuriyet Halk Partisi Kurultayında, Genel Başkanlık seçiminin yanı sıra Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu seçimi yapılması da öngörülmekte.