Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP’DEN KARABÜK’E SÜRPRİZ ADAY

      2004

 

 

 

2004 SEÇİMLERİNDE 3.PARTİ  OLAN VE 10883 OY ALABİLEN 2009 SEÇİMLERİNDE İSE BÜYÜK BİR ŞOK YAŞAYARAK 5. PARTİ OLARAK 3982 OY TOPLAYABİLEN,  KARABÜK CHP , BU KEZ YEREL SEÇİMLER İÇİN GENÇ DİNAMİK BİR ADAY ÜZERİNDE DURUYOR..

 

 

 

CHP KARABÜK’TE SÜRPRİZ

ADAY ÇIKARTIYOR

GENEL BAŞKAN KEMAL KILIÇDAROĞLU, KARABÜK’ÜN

SÜRPRİZ ADAYI İLE KENDİSİ GÖRÜŞECEK

 

2014 Mart Yerel Seçimlerine sayılı günler kala, siyasi partiler de aday belirleme çalışmalarına hız veriyor.

 

Karabük Merkez’de bir tek MHP’nin adayı mevcut Belediye Başkanı Rafet Vergili olarak kesin olarak görülüyor. CHP ve AK Parti’nin adayları henüz belli değil.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Teşkilatının Merkez’de aday belirleme çalışmaları kısır bir şekilde sürerken, konuya parti genel merkezinin el koyduğu Ankara kaynaklı haberlerde belirtiliyor.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Karabük Belediye Başkan adayının belirlenmesinde devreye girdiği ve sürpriz bir isimle önümüzdeki günlerde görüşme yapacağı ifade ediliyor.

 

Karabük’e düşünülen söz konusu ismin şu an gizli tutulduğu ve Kılıçdaroğlu’nun kurmayları ile ön görüşmeler yapılığı edinilen bilgiler arasında yer alırken, adayın kim olduğu noktasında teşkilatlara bile kesinleşmeden bilgi verilmediği söyleniyor.

 

chp-genel-baskan-yardimcisi-gunaydin-malatya-da-4977489_3370_400Öte yandan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın ise Türkiye’nin 81 ilinin İl Başkanlarını, Milletvekillerini, PM üyelerini ve Denetmenlerini toplantıya çağırdıklarını belirterek “CHP Genel Merkezi olarak tüm İl, ilçe örgütlerinin görüşlerini toparlıyoruz. Bu arada halkımızın, demokratik kitle örgütlerinin görüşlerini de alarak aynı potada ergitiyoruz. Şuanda yaptığımız şey nerede, hangi noktada, hangi yöntemle belediye başkan adayımızı, belediye meclis ve il genel meclis üyelerimizi seçeceğimizi saptamak. Yani kısaca, CHP bütün takımıyla ve kadrosuyla beraber yöntem çalışması yapıyor.” Dedi.

 

 

 

CHP’NİN SON İKİ YEREL SEÇİM SONUÇLARI TATMİN EDİCİ DEĞİL

 

2004 Yerel seçimlerinde Karabük Merkezde 3. parti olan ve 10 Bin 883 oy alan CHP,  2009 yerel seçimlerinde ise 5.parti olmuş ve 3 Bin 982 oy alarak, seçmenlerini hayal kırıklığına uğratmıştı.

 

Sosyal demokratlar bu seçimde güçlü ve dinamik bir adayla yola çıkmayı planlarlarken, Safranbolu ve Yenice ‘de aday adaylarının güçlü olması, parti içinde heyecanı körüklüyor.