Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP’Lİ YAVUZ, ” İHALENİN İPTAL NEDENİ BİZZAT AK PARTİ İKTİDARINDAN KAYNAKLIDIR”

Yavuz “İhalenin gerçek iptal sebebine gelecek olursak, AK Parti’nin açıkladığı gibi “mevzuattaki bazı değişiklikler” değildir. İhalenin iptal nedeni bizzat AK Parti iktidarından kaynaklıdır. İktidarın uyguladığı yanlış politikalar neticesinde yaşanan ekonomik kriz, A’dan Z’ye tüm kesimleri ve tüm alanları etkilemiş durumdadır.”

Yavuz "İhalenin gerçek iptal

AK Parti Milletvekillerinin Soğuksu TOKİ konutları ihalesinin ağustos ayı içerisinde yenileneceği açıklaması sonrası CHP  merkez ilçe başkanlığından açıklama yapıldı.

Merkez İlçe Başkanı Ali Yavuz  ve CHP üyeleri tarafından yapılan açıklama  “Soğuksu Mahallesi’nde toplam 200 ev kentsel dönüşüm kapsamında ortalama 2 yıl önce yıkıldı. Bu durumdan yaklaşık 300 aile, en az da 900 kişi etkilenmiş durumda. Üstelik mağdur durumda olan yüzlerce vatandaşımıza yıllardır kira yardımı da yapılmamaktadır. Geçim zorluğu yaşayan, enflasyon altında ezilen vatandaşlarımız fahiş kiralar yüzünden daha da zor günlerden geçmektedir.” dedi

Yavuz açıklamasına şöyle devam etti;

866 Konutluk Soğuksu Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, 22 Mayıs tarihinde açık ihale usulüyle yapılmış 26 Haziran tarihinde de iptal edilmiştir. İhalenin iptal edilmesiyle birlikte, yıllardır mağdur edilen Soğuksu sakinlerimizin mağduriyeti katmerleşmiştir. Bu meselenin sorumlusu ise bizzat iktidar partisi olan AK Parti’dir.

Vatandaşlarımızın sorunlarını görmezden gelen, Soğuksu Mahallesi’ni adeta kaderine terk eden AK Partili siyasetçiler, ihalenin ağustos ayı içerisinde yenileneceği açıkladı.

İktidar partisi tarafından, ihalenin ağustos ayı içerisinde yapılacağı ifade edilse de TOKİ’nin resmi internet sitesinde diğer projelerin tarihleri yer alırken Soğuksu Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ihale tarihi yer almamaktadır. Bu durum, “ihale ağustos ayı içerisinde yapılmayacak mı?” sorusunu akıllara getirmektedir. Vatandaşlarımız ihale ile ilgili TOKİ tarafından resmi bir açıklama beklemektedirler. Toplu Konut İdaresi acil olarak vatandaşlarımızın bu talebini karşılamalıdır.

İhalenin gerçek iptal sebebine gelecek olursak, AK Parti’nin açıkladığı gibi “mevzuattaki bazı değişiklikler” değildir. İhalenin iptal nedeni bizzat AK Parti iktidarından kaynaklıdır. İktidarın uyguladığı yanlış politikalar neticesinde yaşanan ekonomik kriz, A’dan Z’ye tüm kesimleri ve tüm alanları etkilemiş durumdadır.

İnşaat maliyetleri artmış, inşaat maliyetlerindeki artışın faturası ise yine vatandaşımıza kesilmiştir. Artan inşaat maliyetleri karşısında TOKİ inşaat metrekare maliyetlerini güncellememiş, düşük bırakılan maliyetler yüzünden de müteahhitler konut ihalesine girmemektedir.

İktidarın yarattığı ekonomik krizin faturasını vatandaşlarımız ödemek zorunda değildir! Soğuksu Mahallesi sakinleri iktidardan gerçekçi adımlar bekliyorlar.

Karabük’ümüzün sorunlarının takipçisi, hemşerilerimizin gür sesi Karabük Milletvekilimiz Cevdet Akay Soğuksu Mahallesi sakinlerinin mağduriyetini de yerinde incelemiş ve konuyu ilgili mercilere iletmiştir. Sorun çözülene kadar konunun takipçisi olmaya devam edecek olan Sayın vekilimizin yaşanan bu büyük mağduriyeti TBMM’de dile getirmeye devam edeceğinden de kimsenin şüphesi olmasın. Ağustos ayında yapılacağı söylenen ihalenin takipçisi olacağız. Umuyoruz ki ihale Ağustos ayında yapılır ve hemşerilerimizin mağduriyetini gidermek için ilk adım atılır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak konunun takipçisi olmaya devam edecek, Soğuksu Mahallesi sakinleriyle dayanışmamızı sürdüreceğiz.”