Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“DEMAGOJİ YAPMASIN”

“SİYASİLER SAĞOLSUN DESTEK VERİYORLAR”

köprülürafetpaşa

“SİYASİLER SAĞOLSUN DESTEK VERİYORLAR”

Devlet Demir Yolları Projesindeki Çalışmalar Hakkında Gazetecilere Bilgiler Veren Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Devlet Demir Yollarında bulunan arsa ile ilgili son görüşmelerimiz devam ediyor.” Dedi.

Karabük’ün son 20 yıldır gündeminde olan ve son iki dönem yerel seçimlerde tüm siyasi partilerin projeler ürettiği ancak çözüm bulamadığı DDY arazileri için “ Tahmin ediyorum ki önümüzdeki haftalar içerisinde bu durum netleşecek ama yine de sonuna kadar çalışmalar yapacağız.” Diyen Başkan Vergili; “Karabük’teki siyasilerde sağ olsunlar bizlere destek veriyorlar.” Diyerek AK parti Milletvekillerine ve İl yönetiminin destek verdiğini ima etti.

Vergili; “Bu yıl içerisinde de önemli bir gelişme kaydedeceğini düşünmekteyim. Bu bölge ile ilgili de projelerimiz mevcut. Orada yeni bir cadde, sokak ve yerleşim bölgesi oluşturmayı düşünüyoruz. Yani şehir ile entegre olmuş bir alan yapmayı planladık, Kentte bu ölü alanların kazandırılması için çalışacağız” şeklinde ifadelerde bulundu..

“ARAÇ ÇAYI PROJEMİZ HAZIR” 

Öte yandan son yerel seçimlerde Karabük şehrinin içinden geçen Araç Çayı ile ilgili projeler hakkında da çalışaların olduğunu ifade eden Vergili ; “ Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Projeleri tekrardan geldi ama su tutma projesini gerçekleştiremiyoruz. Bununda haklı bir tarafı var. Çünkü sel riskinin olduğu bir çayımız. Oraları hareketlendirmek için çayın kenarının ıslah edilmesi gerekiyor. Bununla ilgili de yeni projeler olursa, bu durumu değerlendiririz. Devlet Su İşlerinden ve Karayollarından izin çıkınca, bu sene içerisinde Araç Çayı projesi de neticelenmeye başladı.” Dedi.

CHP İL BAŞKANI  “DEMAGOJİ YAPMASIN”   

Son olarak Kent Meydanına Karabük eski valisi İzzettin Küçük ile bir Atatürk anıtı yaptırma projesi konusunda bugüne kadar gelen polemiklere de cevap veren Vergili; “Ben bu konu ile ilgili bundan yaklaşık 1.5 ay önce bu durumu değerlendirdim ve cevabımı da verdim. CHP İl başkanına dedim ki, sizde bir şey yapın o zaman.Atatürk anıtını siz yapın ben de ilk katkıyı sunayım dedim “ diyerek şu açıklamalar ile CHP İl Başkanı Av Erdoğan Dinçel’e yanıt vererek şöyle dedi “ Biz nasıl camii ile Valilik yeri ile ilgili yapmış olduğu eleştirisine cevap olarak; “Burayı Belediye yapmayacak, halk yapacak” dedik, Atatürk Anıtı ile ilgili de “Sen önderlik yap, halk yapsın” dedik. Ben şimdi kendisine söylüyorum. Atatürk Anıtını CHP olarak yaptırsın. Ben şahsi olarak, bir katkıda bulunayım. Meydana Anıtın yapılacağı yeri de kendisine gösterelim. Ben CHP’nin de istediği gibi, Atatürk Anıtını Karabük’e kazandırmalarını istiyorum. Lafı söyleyip geriye çekilmesin, işe başlasın. Dinçel, bir söylüyor bir geri çekiliyor. Kendisi CHP olarak lütfen bu işe sahip çıksınlar, ikide bir Belediyeyi eleştirmesinler. İstediği şekilde Atatürk Anıtını yapsın. Parti olarak onların da bir katkısı olsun, bu şehirde bir eseri olsun. Bu sözümden sonra şöyle bir yorumda bulunabilir; “Bizim bu şehirde bir eserimiz var” deyip CHP olarak Demir Çelik Fabrikasını gösterebilir. Demagoji yapmasın. Demir Çelik Fabrikasının yapıldığı dönem, tek partili dönemdi. Atatürk sosyal demokrat değil, Türk Milliyetçisidir. O dönemde herkes CHP’liydi. Tek kurulmuş bir partiydi yani. O tarihte yaşamış olan Devletin, Milletin, Atatürk’ün, İsmet İnönü’nün, Fevzi Çakmak’ın eseridir. CHP olarak Demir Çeliği göstermeye hakları yoktur. Eğer yapmak istiyorsa bir anıt, Kent Meydanında yerini göstereceğim. Bu konuyu da 6 ay sonra tekrardan gündeme getirecek şekilde konuşmasın. Gelsinler, beraber anıtta yeri tespit edelim. Bu konu ile ilgili yanıma gelsin de demiyorum. Beni partiye davet etsin, ben Cumhuriyet Halk Partisine gitmekten imtina eden bir kişi de değilim. Karabük’e hizmet esas olduktan sonra ben her yere gelirim. Bu konu ile ilgili her türlü görüşme yapabilirim. İstediği yer ve zamanda yeri tespit edebiliriz. Biz buraya ne yaparsak yapalım, nasıl bir Atatürk Anıtı yaparsak yapalım, CHP’nin tek bir işi, bu yapılan işleri yıllarca eleştirmek olacak. Nasıl bir anıt yaparsak yapalım, dünyanın en büyük sanatçısına bile bu anıtı yaptırsak, CHP’nin yerel yöneticilerinin yapacağı tek şey bu anıtı eleştirmek olacak. O yüzden ben işi CHP’ye bırakıyorum. Yapmadığı zamanda bir daha konuşmasın. Ben şahsım olarak katkıda bulunacağım, Belediye olarak değil. Bizim bugün yapacağımız Camii – Valilik binasını da Belediye yapmayacak, halk yapacak. Bunu da böyle bilsin. Aynı şekilde Anıtı da halk yapsın. CHP önderliğinde vatandaş yapsın. Bende şahsım olarak gereken katkıda bulunayım.”

Web Tasarım & SEO: Best4SEO